PiS w górę, PO i Nowoczesna - w dół

dodane 15.12.2016 11:42

PAP |

W grudniu zamiar głosowania na PiS deklaruje 35 proc. badanych, na PO - 18 proc., na Nowoczesną - 10 proc., na ruch Kukiz`15 - 8 proc., a na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu Kantar Public. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

PiS w górę, PO i Nowoczesna - w dół   PAP/Tomasz Gzell Szef PiS Jarosław Kaczyński (z lewej) i wicepremier i minister kultury Piotr Gliński

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 35 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie dla partii nieznacznie wzrosło (o 1 punkt procentowy) w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (18 proc.). Odsetek jej zwolenników spadł o 1 punkt procentowy w stosunku do listopada. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru (9 proc.), której poparcie spadło o 1 punkt procentowy.

Poparcie dla pozostałych partii nie uległo zmianie. Ruch Kukiz'15 cieszy się poparciem 8 proc. głosów. Na PSL chce głosować 5 proc. ankietowanych.

Pozostałe partie znalazły się poniżej progu wyborczego. SLD w tym miesiącu osiągnął poparcie 4 proc. badanych. Partia Razem - 2 proc. Poparcie partii Wolność (dawnej partii KORWiN) kształtuje się na poziomie 1 proc., podobnie, jak partii Twój Ruch.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych utrzymuje się na tym samym poziomie.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 2-7 grudnia 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne były liczone dla grupy 628 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRÓTKA, KANTAR PUBLIC, PAP, PARTIE, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 15.12.2016 16:49
Niezalogowany użytkownik Ostro, ale prawda.
Plusów: 1 Gość 15.12.2016 15:43
Niezalogowany użytkownik Piseł Suski ustali adres Carycy Katarzyny Wielkiej - to im jeszcze bardziej podskoczą notowania. Jaki elektorat, takie rządzące "elyty". Juz wiecie, czemu Polska wiecznie miota się i balansuje między cywilizacją zachodnią i wschodnią? Bo wątłe warstwy oświecone od czasu do czasu dochodzą do głosu, wtedy szybko cywilizują ten "ciemny lud" - ale p-o czasie ciemny ludek czuje, że za dużo pracy i oszczędzanie, to nie dla niego - przecież "nam się należy" - i kieruje do rządzenia swoich... Aż do kolejnego krachu. I tak wkoło. Szczęśliwi, którzy zdążyli wyemigrować. Ich dzieci będą tylko z sentymentalizmem wspominać "kraj ojców", ale sprowadzać się do tej krzykliwej i ogłupiałej pół-dziczy nie będą.
Plusów: 0 Gość 15.12.2016 14:43
Niezalogowany użytkownik Żeby się wymądrzać, trzeba mieć lepsze dane. Nie Graś, tylko Raś, i nie wawelskiego, tylko Mariackiego. A tak w ogóle, to co ma piernik do wiatraka?
Plusów: 0 Tośka 15.12.2016 12:53
Niezalogowany użytkownik Co na to poseł Graś brat wawelskiego kapłana?

wszystkie komentarze >