107,6 FM

Prezydent Duda weźmie udział w pogrzebie Łukasza Urbana

Prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w piątek w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski w czwartek w programie "Gość Wiadomości" TVP podkreślił, że Andrzej Duda będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych "nie jako prezydent, tak naprawdę, tylko jako ktoś, kto by chciał bezpośrednio przekazać kondolencje, wyrazy współczucia rodzinie pierwszej ofiary tego potwornego ataku terrorystycznego w Berlinie".

"Będzie to na pewno wyraz ogromnego szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach wielu Polaków jest na pewno bohaterem, człowiekiem dzielnym. Prezydent udaje się na te uroczystości, bo uznał, że taka jest jego rola i powinien tam być" - zaznaczył Magierowski.

Pogrzeb Łukasza Urbana odbędzie się w piątek o godz. 12 w Baniach (Zachodniopomorskie).

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. W zamachu zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika. Zdaniem niemieckich śledczych ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Amri został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama