107,6 FM

Pomóżmy rodzinom w Syrii

- Proszę, aby każda parafia naszej archidiecezji włączyła się w pomoc syryjskim rodzinom - mówił podczas koncertu "Betlejem w Spodku" abp Wiktor Skworc.

W słynnej hali widowiskowej wziął on udział we wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami Górnego Śląska. – Chciałbym zaproponować taką duchową podróż w kierunku Betlejem, na teren Syrii, gdzie trwa wojna, i warunki, w jakich żyją rodziny, możemy określić jako dramatyczne. Myślę teraz o Aleppo i innych miejscach państwa, które przeżywa swoją wojnę domową. Każdy z nas, każda rodzina, stowarzyszenie, parafia może adoptować rodzinę w Syrii. Moi drodzy, to będzie prawdziwe Betlejem! – apelował metropolita katowicki.

Na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju do wiernych archidiecezji katowickiej skieruje w tej sprawie specjalny komunikat.

Poniżej publikujemy jego fragmenty:

Rok 2017 to także Rok św. Brata Alberta. Rozpoczął się 25 grudnia 2016 r., czyli w dniu 100. rocznicy śmierci Świętego i potrwa do kolejnych świąt Narodzenia Pańskiego. Niech ten czas będzie okazją do kontynuowania dzieł miłosierdzia. Do ich podejmowania wezwał nas papież Franciszek w Liście apostolskim "Misericordia et misera", napisanym na zakończenie Roku Miłosierdzia. Przykład charytatywnych działań św. Brata Alberta może stać się inspiracją do wyrażenia czynami miłosierdzia tego, co będziemy głosić, realizując temat roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Zgodnie z wezwaniem tego Świętego, mamy być dobrzy jak chleb. Wykorzystajmy zatem ten rok do szerzenia postaw miłosierdzia i podejmowania konkretnych czynów. Jednym z nich może być włączenie się w akcję ogłoszoną przez Caritas Polską „Rodzina – Rodzinie”. Polega ona na wsparciu konkretnych syryjskich rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Na stronie internetowej: www.rodzinarodzinie.caritas.pl można dowiedzieć się, jakie są konkretne potrzeby tamtejszych rodzin, i w jaki sposób możemy im zaradzić. Rodzinom mogą pomagać poszczególne rodziny, osoby indywidualne, stowarzyszenia i wspólnoty oraz parafie. Zachęcam więc i proszę, aby każda parafia archidiecezji katowickiej pomogła przynajmniej jednej syryjskiej rodzinie wskazanej przez Caritas Polską. Niech konkretną realizację tej zachęty i prośby podejmie Parafialny Zespół Caritas!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama