Sellin: Chcemy przeciwdziałać dominacji kapitału zagranicznego w mediach

dodane 04.01.2017 08:34

PAP |

Polska potrzebuje mechanizmów, które będą przeciwdziałać dominacji kapitału zagranicznego w mediach; w styczniu zacznie nad tym prace specjalny zespół - mówi PAP wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Sellin: Chcemy przeciwdziałać dominacji kapitału zagranicznego w mediach   Jan Hlebowicz /Foto Gość Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Kapitał ma narodowość, co niedawno odkryli już wszyscy, również polscy liberałowie, którzy przez lata wmawiali nam, że tej narodowości nie ma. Żadne poważne państwo w Europie nie pozwoliło na to, żeby w takiej delikatnej przestrzeni jak media gdzieś dominował kapitał obcy. Niestety, przez te ostatnie dwadzieścia kilka lat dopuściliśmy do tego, żeby tak się stało, zwłaszcza w prasie regionalnej. Dobrze byłoby to zmienić na rzecz kapitału polskiego - mówi w wywiadzie dla PAP wiceminister kultury Jarosław Sellin.

- Myślę, że można pomyśleć też o uszczelnieniu czy też twardszym zapisie w ustawie o dekoncentracji kapitałów, na przykład poprzez wzmocnienie pozycji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów- dodaje minister.

- Będziemy chcieli pokazywać przykłady poważnych krajów europejskich, w których udział kapitału zagranicznego w sektorze medialnym często nie przekracza nawet 10 proc. To nie musi być aż tak, natomiast znacząca większość jest ewidentną patologią. - zauważa Sellin - Nie chciałbym stawiać twardych tez, bo tu od razu trzeba dowody na stół kłaść, powtórzę tylko, że kapitał ma narodowość. Za kapitałem stoi narodowość, czasami również narodowe interesy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, GOSPODARKA, INWESTYCJE, KONKURENCJA, KULTURA, MALARSTWO, MEDIA, MKIDN, OCHRONA, PAP, PRASA DRUKOWANA, SELLIN, SPÓŁKA, SZTUKA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 04.01.2017 12:05
Niezalogowany użytkownik Popieram wszystkie dobre dla Polski poczynania obecnego rządu. A to jest dobre.
Plusów: 3 tantkiewicz 04.01.2017 09:17
To bardzo ważny krok w kierunku przekazywania PRAWDY na co dzień...

wszystkie komentarze >

Reklama