107,6 FM

Znaleźli się tam z Jego powodu i to wzruszyło serce Jezusa

Byli jak owce bez pasterza. Mk 6,34

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.


Po dopełnieniu w danym dniu swoich apostolskich powinności uczniowie Chrystusa wrócili do swojego nauczyciela i wraz z Nim podsumowali dzień. My ofiarowując Mu swoje zmęczenie, przedstawiając sprawy istotne i te mniej ważne, relacjonując sami sobie zwycięstwa i porażki, także dokonujemy swoistego zamknięcia dnia, rachunku sumienia. Jezus przypomina nam o potrzebie odpoczynku. Więcej jesteśmy zdolni zrobić, gdy organizm nie będzie pozbawiony wytchnienia. Najlepiej zebrać siły na nowo możemy właśnie w obecności Chrystusa. Przebywanie z Bogiem sam na sam, oderwanie od szumu otaczającego nas świata jest sprawdzonym sposobem na maksymalnie efektywną odbudowę sił duchowych, ale i fizycznych. Jezus tego dnia też był zmęczony i chciał spędzić czas tylko w towarzystwie swoich uczniów. A jednak widząc podążających w Jego ślad ludzi spragnionych nauki i cudów, nie mógł pozostać obojętny. Potrzebowali Go, lgnęli do Niego, poszukiwali miejsca, w które się oddalił. Nie mógł ich zatem pozostawić samym sobie, przecież znaleźli się tam z Jego powodu i to wzruszyło serce Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter