107,6 FM

Tylko Sport - 27.01.2017

Piłkarze GKS-u Katowice przygotowują się do rundy wiosennej I ligi w Rybniku-Kamieniu. Czuwają nad tym trenerzy: Jerzy Brzęczek i Leszek Dyja, z którymi rozmawiał Mateusz Kornas.

Przed nimi jeszcze 15 meczów prawdy. Jeśli staną na wysokości zadania, osiągną upragniony awans do ekstraklasy. Piłkarze GKS-u Katowice znajdują się na dającej awans, drugiej pozycji w tabeli I ligi. Żeby wiosną grać równie dobrze, a może i lepiej, zespół wybrał się do Kamienia, dzielnicy Rybnika, gdzie ładuje akumulatory przed rundą wiosenną.

Kilka chwil na rozmowę z nami znalazł trener GieKSy Jerzy Brzęczek.

Trener od przygotowania motorycznego dołączył przed rundą wiosenną I ligi do sztabu szkoleniowego GKS-u Katowice. To Leszek Dyja, który przez ostatnie sezony odpowiadał za piłkarzy Ruchu Chorzów. W latach 2012-2013 pracował w sztabie reprezentacji Polski. W przeszłości Leszek Dyja był doskonałym sprinterem, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski.

W drugiej części rozmowy zapytaliśmy trenera Leszka Dyję o to jak w testach szybkościowych wypadają piłkarze GKS-u Katowice oraz o jego wspomnienia z pracy w reprezentacji Polski.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..