107,6 FM

Demon ukrywa się za tym, co poprawne politycznie i po ludzku rozsądne

Zejdź mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. Mk 8,33

Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?» Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków».

On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz».

Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa.

Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku».


Sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim. Weź swój krzyż. Kochaj nieprzyjaciół. To mówi Jezus. Dorabiaj się. Czyń swoje życie komfortowym i przyjemnym. Kochaj tylko tych, którzy na to zasługują. To mówi świat. Czy można się dziwić, że Jezus został odrzucony i zabity? Kto chciałby słuchać takich szalonych słów? A jednak tacy byli, są i będą. Kiedyś oddawali życie na arenach. Dzisiaj – pod nożami szaleńców. Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą. Tego nie powiedział człowiek, tylko Bóg. Chrześcijaństwo w praktyce to nie pobożnościowe czynności. To zaryzykowanie wszystkiego dla Jezusa. Jeżeli poczucia bezpieczeństwa szukam w pełnym koncie, jeżeli surfowanie po internecie pociąga mnie bardziej niż modlitewne spotkanie z żywym Bogiem, to znaczy, że jestem poganinem. Demon ukrywa się za tym, co poprawne politycznie i po ludzku rozsądne. Chrześcijaństwo to szaleństwo i zawsze będzie przez świat odrzucane. Jak Jezus. Ale warto czytać dalej: „...po trzech dniach zmartwychwstanie”. Jak to mówią: w szaleństwie jest metoda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  16.02.2017 13:33
  Chrystus oddaje sie w rece Ojca swego Boga...mowi wyraznie co z nim sie stanie z woli Jego Ojca...Piotrowi w glowie sie to nie miesci, bo uwazal, ze Mesjasz jest nie do pokolenia przez ludzi...Chrystusa zabito, a po trzech dniach zmartwystal wskrzeszony przez Boga Ojca. Chrystus sluzyl Bogu, nie moze byc wiec Jego zastepcy na ziemi, co jest lamaniem Majestatu Stworcy...Chrystus byl Synem Czlowieczym, ktory nosil w sobie Krolestwo Boze, jest wiec niepowtarzalnym, jedynym, w ktorym Bog znalazl upodobanie...dlatego szatan zwodzi.
 • deton24
  16.02.2017 16:32
  To bardzo smutne że są tacy, jak choćby autor artykułu, którzy tak sprytnie rozcieńczają różnice między polityką a wydarzeniami opisywanymi na kartach Pisma Świętego. Tak łatwo zrobić z Pana Jezusa politycznego rewolucjonistę, jakim chcieliby widzieć go ówcześnie ci którzy go odrzucili. Tak by po cichu wspierać wygodniejsze idee z perspektywy naszego światopoglądu. Tu nie chodzi tylko o pochwałę braku poprawności politycznej, która sama w sobie może być poczytywana w kategorii niezłomności. Tu po ludzku chodzi o pewną postawę widoczną w prawicowych mediach, gdy bezkrytycznie przyjmuje się za pewnik, linię jedynej słusznej partii. Czemuż by tego jeszcze nie podeprzeć Pismem, prawda?
 • deton24
  16.02.2017 16:54
  Autor zna może poglądy bractwa kapłańskiego lefebrystów?
  Właśnie wedle słów swojego założyciela, są za monarchią, i jedyną słuszną partią, ograniczeniem demokracji dla zbawienia dusz.
  To brzmi dobrze, szans powodzenia dziś nie ma. Pominę już słynną suspensę, i brak podporządkowania.
  Bo jedyna słuszna partia dzisiaj, może być najbliżej założeń doktryny katolickiej, ale nigdy nie była, i nie będzie partią Kościelną sensu stricte, z monopolem na jedyną słuszną prawdę włącznie, z perspektywy Kościoła. Coraz częściej się o tym zapomina w tym katolickim krużganku ogólnoprasowym i światopoglądowym. I tak długo jak na tym świecie istnieje pluralizm, i jak długo na tym świecie my żyjemy, będziemy mogli być niepoprawni politycznie. Choćby w takich miejscach jak to. Wyrażając swoje odmienne poglądy, jak ja w tym momencie.
  doceń 3
 • Gość
  17.02.2017 08:15
  Ludzkie myślenie jest łatwiejsze bo do niego jesteśmy przygotowani, wychowani. Myślenie po Bożemu to sztuka która wymaga od nas wysiłku i zaangażowania, wkładu pracy w: modlitwę, medytację, kontakt z Bogiem. W ciszy Jezus do nas przemawia i uczy nas jak nie myśleć po ludzku.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter