107,6 FM

Narty pod sutanną

Pierwszy zjazd - w sutannach, później czas na metamorfozę z księdza w narciarza. Stawka? Puchar św. Jana Pawła II. W sobotę, 11 lutego odbędą się XX Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim.

Gogle na oczy, kijki w dłoń! Narty? Założone! Każdego roku 30-50 duchownych i kleryków spotyka się na stoku wyciągu narciarskiego „Stożek”, by walczyć o Puchar św. Jana Pawła II. Wielu z nich bierze udział także w innych rozgrywkach sportowych. Jak do tej pory najstarszym uczestnikiem był ks. Władysław Nowobilski z Białki Tatarzańskiej. W tym roku skończy 75 lat.

Oprócz kategorii dla duchownych, jest miejsce na rozgrywki dla katechetów, szafarzy i rodzin. Wszystko odbywa się w sposób profesjonalny. Zwycięzcę pucharu wyłaniają sędziowie, a pierwsza trójka staje na podium. Oprócz nagrody głównej, uczestnicy otrzymują dyplomy z pieczęcią abp. Wiktora Skworca, który objął patronat nad mistrzostwami.

Po rywalizacji każdy może napełnić żołądek kiełbaską z grilla. „Skoda” organizuje loterię, w której można wygrać wypożyczenie samochodu na cały dzień.

Myślą przewodnią każdej edycji mistrzostw jest cytat Jana Pawła II związany ze sportem. W tym roku są to słowa wypowiedziane podczas wizyty w Bernie w 2004 r. do młodzieży:

- Drodzy młodzi przyjaciele! Tak jak Wy, ja również miałem kiedyś 20 lat. Lubiłem sport, góry, narciarstwo, kajaki, teatr, studiowałem i pracowałem, miałem pragnienia i troski (…) Nie zwlekajcie z czynieniem dobra, czekając na jakąś okazję, która może nigdy się nie zdarzyć. Nadszedł czas, by działać!

XX Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim odbędą się 11 lutego. Chęć udziału będzie można zgłaszać w dniu konkursu do godz.11.00. Organizatorzy zapraszają również rodziny, szafarzy i katechetów. Czeka na nich specjalna kategoria zawodów i doskonała zabawa.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama