107,6 FM

20.02.2017 - "Nowi sąsiedzi" - Ukraińcy w województwie śląskim.

O sytuacji Ukraińców w naszym regionie mówią urzędnicy, pracownicy uczelni, socjolog, prawosławny duchowny oraz sami Ukraińcy.

Część I

O liczbach i podstawach prawnych pobytu Ukraińców w Polsce mówią: Arkadiusz Kaczor, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Magdalena Szewczuk-Szturc, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Część II

O tym, czy Górny Śląsk może być dla przybyszów ze wschodu drugim domem mówią sami Ukraińcy, wierni katowickiej Parafii Greckokatolickiej.


Część III

O wyzwaniach i trudnościach w pracy duszpasterskiej z Ukraińcami mówi ks. Mikołaj Dziewiatowski, wikariusz Parafii Prawosławnej w Sosnowcu.

Część IV

O integracji społeczności ukraińskiej z resztą społeczeństwa mówi dr Bożena Pactwa, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Audycję prowadził Łukasz Zych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama