Była ofiara pedofilli zrezygnowała ze współpracy z Papieską Komisją ds. Ochrony Małoletnich

dodane 01.03.2017 14:37

KAI |

Marie Collins zrezygnowała z członkostwa w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

Była ofiara pedofilli zrezygnowała ze współpracy z Papieską Komisją ds. Ochrony Małoletnich   Roman Koszowski /Foto Gość Watykan od środka

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich poinformowała o rezygnacji z członkostwa w tej instytucji złożonej przez Irlandkę, panią Marie Collins. Dymisja została złożona na ręce przewodniczącego Komisji, kard. Seana O'Malleya i nabiera mocy z dniem 1 marca. W rozmowie z kard. O'Malleyem Marie Collins wyznała, że motywem jej decyzji jest brak współpracy z Komisją innych dykasterii Kurii Rzymskiej.

Marie Collins była członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich od chwili jej utworzenia w 22 marca 2014 roku. W wieku 13 lat jako pacjentka szpitala była molestowana przez kapelana. Obecnie jest żoną i matką. Konsekwentnie walczyła, aby usłyszano głosy ofiar. Założyła fundację swego imienia, pomagającą Kościołowi katolickiemu w jej ojczyźnie w zakresie polityki ochrony dzieci.

W komunikacie wydanym przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich czytamy, iż pani Collins przyjęła zaproszenie kard. O'Malley do kontynuowania współpracy z tą instytucją w działaniach edukacyjnych, posiadając wyjątkowe umiejętności dydaktyczne. Wielki wpływ wywiera jej świadectwo jako ofiary nadużyć. Ojciec Święty przyjął rezygnację pani Collins, wyrażając głębokie uznanie za jej pracę na rzecz ofiar nadużyć, jakich dopuścili się niektórzy duchowni – czytamy w komunikacie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOMISJA, PEDOFILIA WŚRÓD DUCHOWNYCH, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 01.03.2017 19:48
Niezalogowany użytkownik I co to ma do rzeczy?
Plusów: 3 Ciekawostka 01.03.2017 19:12
Niezalogowany użytkownik Kan. 1083
§ 1. Nie może zawrzeć ważnego małżeństwa mężczyzna przed ukończeniem szesnastego roku życia i kobieta przed ukończeniem czternastego roku.

wszystkie komentarze >

Reklama