107,6 FM

Wolność sumienia: Apteki szukają farmaceutów, farmaceuci szukają aptek

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski pomaga w znajdowaniu etatów i staży dla farmaceutów, którzy nie chcą sprzedawać środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych. Gromadzi także oferty aptek, które gotowe są zatrudnić takich pracowników.

O problemach aptekarzy, którzy chcą pracować w zgodzie ze swym sumieniem, pisaliśmy w GN wielokrotnie, m.in. w tekście: Recepta na zabijanie. Właściciele i kierownicy części aptek szanują wolność sumienia swych pracowników, w innych są z tym kłopoty. Dlatego - zanim prawo jednoznacznie opowie się za klauzulą sumienia dla farmaceutów - ważna jest taka organizacja pracy, która pomaga w unikaniu konfliktu sumienia. 

Oferty zarówno ze strony pracodawców, jak i pracobiorców można przesyłać pocztą elektroniczną na adres prezes SFKP Małgorzaty Prusak (mprusak1@poczta.onet.pl).

Stowarzyszenie organizuje w najbliższy weekend (17-19 marca) sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów. Prócz programu stricte duchowego, przewidziane są wykłady dr Moniki Szczepanik ( Wykorzystanie modelu Creightona w diagnostyce cyklu kobiecego), dr. Macieja Barczentewicza (Leczenie niektórych schorzeń kobiecych: endometrioza, zespół policystycznych jajników, zaburzenia cyklu, mięśniaki, niepłodność) oraz ks. dr. hab. Piotra Kieniewicza (Dystrybucja środków antykoncepcyjnych a farmaceuci). Spotkanie odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Lubelskiej w Nałęczowie koło Lublina. Zapisy przyjmowane są przez Internet. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama