107,6 FM

#WodneWyzwanie

Dziś 22 marca – Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Salezjański Wolontariat Misyjny proponuje by zobaczyć na własne oczy, jak buduje się studnię w Afryce.

Tak piszą o sprawie organizatorzy akcji:

Dla większości ludzi w Polsce dzień, jak co dzień. Weźmiemy tego dnia prysznic, umyjemy zęby, wypijemy kilka kaw, herbat, szklanek wody, może zrobimy pranie, albo umyjemy podłogę… I nawet przez myśl nam nie przejdzie ile litrów wody do tego wykorzystamy.

Dla setek mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej… dzień, jak co dzień. Wstaną o świcie, kiedy jeszcze nie jest gorąco, wezmą plastikowe kanistry i wiadra i pomaszerują 20 minut, godzinę, dwie, trzy, by przynieść kilka litrów wody, które będzie musiało wystarczyć im na cały dzień.

Chcemy, aby ten dzień i następne nie były „jak co dzień”, ani dla nas ani dla nich!

Podejmujemy #WodneWyzwanie!

Od dziś, przez kolejnych 10 dni na facebookowym fanpage’u Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego (@SWMMlodziSwiatu) będziemy śledzić, krok po kroku, jak przebiega budowa studni. Naszym przewodnikiem będzie ksiądz Artur Bartol, niezwykła osoba, salezjanin, misjonarz w Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Wybudował już 16 studni w okolicach Sarh w Czadzie i właśnie zabiera się za budowę kolejnych, tym razem w RCA.

Oprócz poznania codzienności mieszkańców wiosek Czadu oraz RCA i odkrywania kolejnych tajników budowy studni, mamy jeszcze jeden cel. W te 10 dni chcemy zebrać środki na budowę kolejnej studni w RCA.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku! Podejmij z nami #WodneWyzwanie!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama