Stoch: Nie ma we mnie żalu, że nie zdobyłem Kryształowej Kuli

dodane 26.03.2017 14:38

PAP |

"Nie ma we mnie żalu, że nie zdobyłem Kryształowej Kuli. Stefan Kraft zdecydowanie na nią zasłużył" - powiedział Kamil Stoch w Planicy po ostatnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.

Stoch: Nie ma we mnie żalu, że nie zdobyłem Kryształowej Kuli   EPA/ANTONIO BAT /PAP Kamil Stoch

"Pewnie, że chciałbym wygrać, natomiast z drugiej strony nie można mieć wszystkiego. Kraft zdecydowanie sobie zasłużył na wygranie. Nie mam ani żalu, ani pretensji. Ten sezon był dla mnie i dla całej drużyny wspaniały i uważam, że powinienem się z niego cieszyć, ale też wyciągnąć wnioski, bo kolejny może być też bardzo udany" - podkreślił dwukrotny mistrz olimpijski.

Stoch w zakończonym w niedzielę w Planicy sezonie po raz pierwszy w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w mistrzostwach świata wraz z drużyną sięgnął po złoty medal. Po raz pierwszy w historii Polska triumfowała także w klasyfikacji Pucharu Narodów.

"To był sezon marzenie, chociaż pewnie pojawią się głosy, że indywidualnie mogło być lepiej. Teraz możemy się spokojnie przygotowywać do kolejnego sezonu. To pierwszy rok z nowym trenerem i zmienionym sztabem szkoleniowym, teraz jesteśmy też mądrzejsi o pewne doświadczenia" - zaznaczył.

Nie chciał jednak oceniać minionego sezonu cyferkami.

"Najbardziej chyba zapamiętam złoto drużyny w mistrzostwach świata. To był taki moment, na który czekałem i pracowałem z kolegami na to bardzo długo. Uważam, że to zostanie w naszej pamięci chyba do końca życia" - ocenił.

Ten rok zaostrzył apetyty na sezon olimpijski.

"Może w drużynie wyżej już poprzeczki nie możemy sobie zawiesić, ale to wcale nie oznacza, że teraz możemy osiąść na laurach i nic nie robić. Następny sezon będzie jeszcze trudniejszy pod tym względem, bo inne drużyny będą szukały - nie wiem, czy sprzętowo rozwiązań, ale na pewno będą się starały zrobić wszystko, by być jeszcze lepszym. My też musimy do tego dążyć, dlatego czeka nas pracowite lato" - podkreślił Stoch.

Dla niego ważne było także, że w żadnym momencie tego sezonu się nie poddał, a gdy pojawiał się jakikolwiek problem, od razu szukał rozwiązania.

"Ten sezon nauczył mnie, że zawsze trzeba wierzyć w to, że może być dobrze i nie można się poddawać" - zaznaczył.

Kryształową Kulę za zwycięstwo klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczył Austriak Stefan Kraft. Drugi był Stoch, piąty Maciej Kot, a jedenasty Piotr Żyła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NARCIARSTWO, PAP, , SKOKI, SKOKI NARCIARSKIE, SPORTY ZIMOWE, STOCH

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 gut 26.03.2017 15:10
Niezalogowany użytkownik Gruntowna Wypowiedź! :-)))

wszystkie komentarze >