Tragedia w Kolumbii

dodane 02.04.2017 08:20

PAP |

Blisko 200 osób zginęło pod nawałą lawiny błotnej, jaka zeszła na miasto Mocoa na południu kraju - podał w sobotę kolumbijski Czerwony Krzyż. Dotychczasowy bilans ofiar powodzi i lawin błotnych w całym kraju wynosi 206 zabitych, 202 rannych i 220 zaginionych.

Tragedia w Kolumbii   PAP/EPA/COLOMBIAN ARMY / HANDOUT W mieście Mocoa zeszła lawina błotna

Mocoa w departamencie Putumayo to liczące 350 tys. ludzi miasto leżące w pobliżu granicy z Ekwadorem.

Szef wydziału ratowniczego kolumbijskiego Czerwonego Krzyża Cesar Uruenia powiedział agencji AFP, że "poważnych szkód doznało 300 gospodarstw domowych, a silne zniszczenia odnotowano w 17 dzielnicach. 25 budynków mieszkalnych jest całkowicie zniszczonych".

Wcześniej w sobotę prezydent kraju Juan Manuel Santos Calderon, który przybył na miejsce tragedii, mówił o co najmniej 154 ofiarach śmiertelnych, które poniosły śmierć wskutek powodzi i lawin błotnych po wystąpieniu wody z rzek w następstwie intensywnych opadów na południowym zachodzie Kolumbii. Prezydent Santos ogłosił w mieście Mocoa stan wyjątkowy.

Ekipy ratunkowe nadal poszukują zaginionych w powodzi. Na miejscu pracuje ponad 1,1 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy policji.

Cytowany przez AP Carlos Ivan Marquez z kolumbijskiej agencji ds. katastrof poinformował, że rzeka wylała około północy w piątek, a we wczesnych godzinach rannych w sobotę zaskoczyła niczego nie podejrzewających mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOLUMBIA, PAP, POWÓDŹ