Nowe rodziny migrantów z Syrii zamieszkały w Watykanie

dodane 03.04.2017 12:51

PAP |

Trzy nowe rodziny migrantów z Syrii zamieszkały w Watykanie - poinformował w poniedziałek urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego. To dwie rodziny chrześcijańskie i jedna muzułmańska; razem 13 osób.

Nowe rodziny migrantów z Syrii zamieszkały w Watykanie   Roman Koszowski /GN Brama Watykanu, w głębi: Dom Świętej Marty

Urząd jałmużnika, zajmujący się działalnością dobroczynną w imieniu papieża Franciszka, ogłosił, że ostatnio watykańskie mieszkania opuściły trzy pierwsze rodziny uchodźców, którym udzielono tam gościny. Osoby te dzięki otrzymanej pomocy i środkom do życia stały się niezależne i wyprowadziły się.

Dwie nowe rodziny z Syrii przyjęte w Watykanie przybyły do Włoch w marcu. Jej członkowie, jak wyjaśniono w komunikacie, doświadczyły porwań i innych dyskryminacji z powodu swej wiary chrześcijańskiej. Jest to matka z dwojgiem nastoletnich dzieci i ich trzy krewne, a także młode małżeństwo z noworodkiem, już urodzonym w Watykanie. Matka tego dziecka była przez kilka miesięcy zakładniczką bojowników Państwa Islamskiego.

Trzecia z rodzin, która zamieszkała w watykańskim mieszkaniu to rodzice z dwojgiem dzieci; ich chora córka jest leczona.

Wszystkie dzieci chodzą do szkoły podstawowej, a jedna z kobiet chodzi na kurs dla mediatorów kulturowych.

Migranci przyjmowani są w mieszkaniach należących do Watykanu od ponad roku. Przybyli oni mostem humanitarnym, uruchomionym przez włoski rząd we współpracy z rzymską Wspólnotą Świętego Idziego, federacją Kościołów ewangelickich i waldensami. Dotąd mostem tym przyleciało z obozów dla uchodźców syryjskich w Libanie ponad 500 osób.

W Rzymie przebywa obecnie 70 rodzin, łącznie 145 osób. Otrzymują one pomoc Stolicy Apostolskiej, a także parafii, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych. Watykan wspiera też 21 migrantów, którzy z inicjatywy papieża Franciszka przylecieli do Rzymu z obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, SYRIA, UCHODŹCY, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 04.04.2017 22:36
Niezalogowany użytkownik Najwidocznie papiez lepiej zna tresc Pisma Swietego niz wiekszosc polskich katolikow.
Plusów: 4 Anna Panna 04.04.2017 00:08
Niezalogowany użytkownik Co się stanie w Watykanie, gdy liczba uchodźców przewyższy liczbę mieszkańców?
Plusów: 6 Gość 03.04.2017 13:59
Niezalogowany użytkownik Ojcze św, czy wiesz że podboje islamistów pozbawiły życia więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci?

wszystkie komentarze >