107,6 FM

O. Manjackal jednak poprowadzi rekolekcje w diec. warszawsko-praskiej

Wcześniej kuria informowała o zakazie działalności dla znanego rekolekcjonisty. Gosc.pl uzyskał informacje z kurii, że sprawa została wyjaśniona.

O. James Manjackal to znany w Polsce rekolekcjonista, pochodzący z Indii zakonnik, który wielokrotnie zapraszany był do Polski. 4 kwietnia 2017 r. kuria warszawsko-praska wydała zakaz prowadzenia rekolekcji przez Manjackala na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Z komunikatu wynikało jedynie, że decyzje podjęto po otrzymaniu bliżej niesprecyzowanych informacji z Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

W kolejnych dniach dziennikarka "Gościa Niedzielnego" Joanna Jureczko-Wilk ustaliła, że chodziło o informacje przekazane za pośrednictwem Nuncjatury w Polsce przez Nuncjaturę w Hiszpanii. Zastrzeżenia do zakonnika nie dotyczyły treści jego nauczania, ale spraw dyscyplinarnych - konkretnie oskarżeń o defraudację pieniędzy zbieranych przez fundację, z którą ojciec współpracuje. Chodziło o oskarżenia wysuwane przed laty przez pewną kobietę z Hiszpanii.

Nuncjatura w Polsce wysłała też w tej sprawie zapytanie do przełożonych Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego, do którego należy o. James.

W środę 26 kwietnia dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego kurii warszawsko-praskiej, że niejasności dotyczące o. Manjackala zostały wyjaśnione, w związku z tym zaplanowane wcześniej rekolekcje z udziałem duchownego się odbędą.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama