107,6 FM

Tragiczny wypadek w Hiszpanii. Nie żyje trzech Polaków

Trzech Polaków zginęło w poniedziałek w wypadku samochodowym na autostradzie A7 w rejonie Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Informacje podane przez RMF FM potwierdziło PAP polskie MSZ. "W wypadku zmarło trzech obywateli RP" - poinformował szef Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jakub Wawrzyniak.

Do wypadku doszło w poniedziałek wcześnie rano. RMF24 powołując się na hiszpańskie media podało, że dyżurni służb ratunków zgłoszenie o wypadku otrzymali przed godziną 4 czasu lokalnego.

Śmierć poniosło trzech mężczyzn: jeden w wieku 32 lat i dwóch trzydziestolatków. Polskie MSZ nie potwierdza wieku ofiar ze względu na ochronę prywatności; nie podaje również szczegółowych informacji w jakich okoliczność doszło do wypadku.

"Placówka (dyplomatyczna) w Madrycie monitoruje sprawę na bieżąco i pozostaje w kontakcie z lokalnymi służbami" - powiedział PAP Wawrzyniak.

Według RMF24, zderzyły się trzy samochody. Polacy jechali volkswagenem i zderzyli się z audi oraz mercedesem. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały ciężko ranne, a pozostałe dwie doznały lekkich obrażeń. Jeden z poszkodowanych zmarł po przewiezieniu do szpitala Virgen de la Arrixaca w Murcji.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Wawrzyniak potwierdził, że wciąż prowadzone jest w tej sprawie śledztwo.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama