MSZ: Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych

dodane 02.05.2017 09:00

PAP |

Z żalem odnotowujemy, że po raz kolejny kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych, które wprowadzają w błąd opinię publiczną; rząd polski nie jest sojusznikiem Marine Le Pen - podkreśliło MSZ we wtorek w komunikacie.

MSZ: Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych   PAP/EPA/IAN LANGSDON Macron

Przemawiając w poniedziałek na wiecu w Paryżu kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

"Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady" - powiedział Macron.

"Z zainteresowaniem śledzimy kampanię wyborczą we Francji ze względu na znaczenie tego kraju dla przyszłości UE. W tym kontekście z żalem odnotowujemy, że po raz kolejny w czasie kampanii prezydenckiej we Francji, kraju sojuszniczym, należącym tak jak Polska do NATO i Unii Europejskiej, kandydat ubiegający się o najwyższy urząd w państwie, używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych, które wprowadzają w błąd opinię publiczną" - czytamy w wtorkowym komunikacie resortu spraw zagranicznych.

MSZ podkreśliło, że rząd polski nie jest sojusznikiem Marine Le Pen. "Wskazywanie na rzekomy sojusz między panią Le Pen a prezesem PiS jest manipulacją, a zaliczanie Jarosława Kaczyńskiego do grona łamiących liczne swobody przyjaciół Le Pen niewłaściwe i wysoce niestosowne" - oświadczyło MSZ.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, MACRON, MSZ, PAP, PREZYDENT, RZĄD, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 26 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 06.05.2017 11:45
Niezalogowany użytkownik pod warunkiem,ze Macron doczyta sie tego co wybitni sekretarze Waszczykowskiego w agielskotranslatorskim jezyku napisali...Jesli nie ma juz normalnych tlumaczy w MSZ i wysyla sie listy do Francuza przyszlego prezydenta lamana angielszczyzna to staje sie jasne "wielkie zwyciestwo MSZ 1:27".Wszak skoro w PiSie wszyscy mowia w jezykach obcych jak prezes to i wiedza to samo co prezes to nadal wierza w to zwyciestwo....
Plusów: 0 MacBlacker 04.05.2017 10:41
Kaczyński jest OK
Plusów: 0 MacBlacker 04.05.2017 10:41
Kaczyński jest OK
Plusów: 0 Gość 03.05.2017 21:48
Niezalogowany użytkownik proces legislacyjny PiSu to jeden dzien.Patrz wybor nadprogramowych sedziow do Trybunalu Konstytucyjnego czy podpisanie budzetu.Wcale nie przszkodzilo im to,ze te ustawy niezgodne sa z konstytucja.

wszystkie komentarze >