107,6 FM

Nie mamy się chować z lękiem w strefie komfortu

Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. J 15,26

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».


Pocieszyciel posłany nam od Ojca nie będzie świadczył o Jezusie bez nas. Jego świadectwo zleje się z naszym, przeniknie i napełni je mocą. Dlatego Jezus zachęca, abyśmy się nie załamywali w wierze. Duch Święty przyjdzie zarówno wtedy, gdy ziarno naszego świadectwa padnie na grunt żyzny, jak i wtedy, gdy zostanie odrzucone oraz podeptane. On sam wesprze nas w czasie prześladowań ze strony tych, którzy prawdziwie Boga nie poznali, dlatego w imię Boga są gotowi nas wyklinać i zabijać. Nie bójmy się tego. Duch Prawdy nie został dany po to, abyśmy z lękiem schowali się do prywatnej strefy komfortu. On sprawia, że wypełniają się Boże obietnice, a my, jako pierwsi, możemy zebrać ich błogosławione owoce. Taki jest w końcu przywilej uczniów Chrystusa. Wszak tych, którzy byli z Nim od początku, nie opuści Pan także i na końcu. Niech pamięć o tym umocni nas w decydującej godzinie. Będzie ona ciemnością dla tych, którzy żyją w ciemnościach. Dla nas – krokiem na brzeg światła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter