107,6 FM

To będzie walka, w której zwycięzcami są potrzebujący

Już w piątek (2 czerwca) w Bytomiu zaplanowano galę "Prosto w serce."

Uczestnicy gali "Prosto w serce"   Uczestnicy gali "Prosto w serce"
Radio eM /Barbara Hobzda
To będzie walka "białych kołnierzyków "- co ciekawe bez zwycięzców. Wydarzenie ma popularyzować spor,t ale też ma cel charytatywny. Mówi Andrzej Panek prezes Stowarzyszenia Bytomski Boks, organizator imprezy:

Andrzej Panek na ringu zmierzy się z  Damianem Jonakiem -  bokserem niepokonany na zawodowym ringu, który ma na swym koncie 39 zwycięstw i 1 remis.

W ringu z Piotrem Zawadzkim, aktorem Teatru Zagłębia zmierzy się natomiast Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który podkreśla znaczenie charytatywne całego wydarzenia ale ... nie ukrywa swoich ambicji.

Co ważne! Podczas gali "Prosto w serce" zwycięzcami są potrzebujący. To 17-letnia Patrycja Malinowska, która potrzebuje pieniędzy na operację przeszczepu skóry głowy. Dziewczyna przeżyła wypadek na torze gokartowym, straciła włosy, które wplątały się w napęd pojazdu. Datki będą zbierane też na Hospicjum św. Franciszka w Katowicach. Na co w tym przypadku zostaną przeznaczone wyjaśnia Aleksandra Gładysz koordynator wolontariatu w Hospicjum św. Franciszka.

Charytatywna impreza będzie preludium do XII Memoriału Leszka Błażyńskiego, podczas którego walczyć będą młodzi bokserzy z całej Europy. Więcej na temat tego sportowego wydarzenia w piątek (2 czerwca ) w magazynie "Tylko sport".

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama