Reklama Audi pod pomnikiem Powstania Warszawskiego - firma przeprasza

dodane 01.06.2017 11:59

Wojciech Teister

"Przepraszamy za zdjęcie samochodu na tle Pomnika Powstania Warszawskiego. To błąd, jest nam przykro, że zraniliśmy uczucia wielu osób" - czytamy na Twitterze Audi Polska.

Reklama Audi pod pomnikiem Powstania Warszawskiego - firma przeprasza  

W czwartek niemiecki producent samochodów opublikował zdjęcie reklamujące nowy model Audi A5. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie kontekst, w jakim umieszczono samochód - przed pomnikiem Powstania Warszawskiego. Bardzo szybko swoje oburzenie wyrazili internauci. Wśród nich nasz fotoreporter Jakub Szymczuk.

Po kilku godzinach Audi Polska usunęło zdjęcie i za pomocą Twittera opublikowało przeprosiny: "Przepraszamy za zdjęcie samochodu na tle Pomnika Powstania Warszawskiego. To błąd, jest nam przykro, że zraniliśmy uczucia wielu osób".

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 max 02.06.2017 15:43
Niezalogowany użytkownik Chyba ktoś tę reklamę od Audi zlecił i zatwierdził. Marketingowiec tez wykonuje tylko polecenia, i robi to na co mu się pozwala lub co każe.
Plusów: 0 br 02.06.2017 09:23
Niezalogowany użytkownik O jednej rzeczy zapominacie. Nie przypuszczam, aby polską reklamę Audi robiła niemiecka agencja reklamowa. Bardziej bym podejrzewał, że jakiś niedouczony polski marketingowiec wybrał takie miejsce, bo się fajnie komponowało z kolorem samochodu.
Plusów: 7 max 01.06.2017 15:03
Niezalogowany użytkownik Naprawdę ci to nie przeszkadza? Najpierw Niemcy wymordowali ok 850tyś mieszkańców Warszawy a teraz po wojnie firmy niemieckie nie potrafią nawet uszanować miejsc pamięci poległych. Czy wiesz że w czasie II wojny światowej Audi współpracowało z nazistami a w fabrykach Audi na masową skalę wykorzystywano robotników przymusowych. Teraz ta niemiecka firma chce robić pieniądze na grobach Warszawiaków? Czy jakby takie zdjęcie zrobiono na terenie Getta warszawskiego tez byś tak mówił.
Plusów: 4 Gość 01.06.2017 12:25
Niezalogowany użytkownik trochę nie rozumiem tego oburzenia. Czy my nie wpadamy w jakąś paranoję powoli? Przecież audi nie zbeszcześciło symbolu, nie deptało historii... Po prostu ładnie wpasowało się w kontekst wizualny.
A tu od razu "skandal skandal, zdrada zdrada". Pomniki mają pozytywnie upamiętniać, naprawdę potrzebują aż takiej obrony?
Jakby zrobili zdjęcie Mercedesa pod kościołem Opatrzności Bożej to by była afera? Przecież to dla pomnika (i naszej historii) dodatkowa reklama:)

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl