Premier Szydło na pikniku z okazji dnia dziecka

dodane 03.06.2017 12:58

PAP |

Takie dni są po to, byśmy byli razem, byśmy pamiętali, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka - mówiła w sobotę premier Beata Szydło podczas pikniku z okazji dnia dziecka zorganizowanego w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Premier Szydło na pikniku z okazji dnia dziecka   PAP/Radek Pietruszka Beata Szydło na pikniku z okazji dnia dziecka

Premier powitała uczestników pikniku w imieniu ministrów.

"Niech to będzie dzień szczęścia dla tych małych gości, którzy są tutaj razem z nami, dla wszystkich rodzin" - mówiła szefowa rządu.

"Dajcie radość swoim dzieciom, dajcie radość waszym rodzinom, takie dni są potrzebne po to, byśmy byli razem, po to byśmy pamiętali o tym, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka" - dodała.

Premier rozmawiała też z dziennikarzami.

"Wszyscy widzimy, że jest fantastycznie, dzieci zadowolone, szczęśliwe. Muszę powiedzieć, że wszystkie ministerstwa, wszystkie instytucje naprawdę się postarały i przygotowały bardzo dużo atrakcji" - powiedziała.

"Dzieci są tak pod wrażeniem tego wszystkiego, co tutaj widzą i są tak zachwycone, najbardziej interesuje ich robienie zdjęć" - dodała.

Piknik zorganizowany po raz 5. w ogrodach KPRM, w tym roku odbywa się pod hasłem "Polak mały".

Dla uczestników przewidziano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy psów Służby Celnej, doświadczenia naukowe, symulator jazdy 3D czy zawody sportowe.

Swoje stanowiska przygotowały poszczególne ministerstwa, a także m.in Żandarmeria Wojskowa, Polski Związek Łowiecki czy Fundacja PGNiG.

Jak co roku w pikniku, poza premier Beatą Szydło, uczestniczyli ministrowie jej rządu oraz rodziny z dziećmi.

W trakcie pikniku szefowa rządu odwiedzała poszczególne stanowiska, rozmawiała z jego uczestnikami oraz robiła sobie z nimi zdjęcia. Piknik w ogrodach KPRM potrwa do godz. 16.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, RZĄD