107,6 FM

Raduj się Polsko! – 95. rocznica objęcia Górnego Śląska przez RP / Memoriał Henryka Flame

Raduj się Polsko! – 95. rocznica objęcia Górnego Śląska przez RP / Memoriał Henryka Flame   Raduj się Polsko!” – pod tym hasłem obchodzona jest 95. rocznica objęcia Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą. Z tej okazji IPN wydał replikę odznaki wytłoczonej w 1922 roku. O radości, jaka zapanowała w 1922 roku, o skutkach przyłączenia Śląska do RP i o odznace mówią historycy z Oddziałowego Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach Aleksandra Korol-Chudy i Zbigniew Gołasz.

cz. 1

cz. 2

Pod patronatem Radia eM odbędzie się III Memoriał Henryka Flame. 30 osób w 15 kajakach popłynie w dn. 15-18 VI w spływie kajakowym poświęconym pamięci kpt. Henryka Flame „Bartka”, dowódcy najsłynniejszego zgrupowania NSZ na Podbeskidziu. Opowiada o tym Paweł Kluska, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Polaków, które organizuje memoriał.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.20. Zaprasza Sylwester Strzałkowski

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje