"wSieci": Tusk otrzymał notatkę od ABW ws. Amber Gold już w maju 2012 r.

dodane 03.07.2017 06:52

PAP |

Ówczesny premier Donald Tusk już w maju 2012 r. dostał od ABW informację w formie notatki o przestępczym charakterze Amber Gold - informuje tygodnik "wSieci".

"wSieci": Tusk otrzymał notatkę od ABW ws. Amber Gold już w maju 2012 r.   Zorro2212 / CC-SA 3.0 Biuro Amber Gold

"Od dawna mówiło się o tym, że premier Donald Tusk już w maju 2012 r. dostał od ABW informację o przestępczym charakterze biznesu Marcina P. Dziś ujawniamy na to dowód. Do tej pory był to jeden z najpilniej strzeżonych dokumentów związanych z aferą. Słynna notatka powstała w czasie, gdy do Amber Gold wpływały największe pieniądze od Polaków omamionych swoistą gorączką złota. Dlaczego już wtedy nie przerwano oszukańczego procederu? Zasadne jest pytanie o pozorowanie pracy przez spec służby, a nawet sabotaż - napisano w najnowszym numerze tygodnika "wSieci", który będzie dostępny w poniedziałek.

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. Głośno o sytuacji spółki zrobiło się w lipcu 2012 r., kiedy należące do tej niej linie lotnicze OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe. Linie OLT Express upadłość ogłosiły pod koniec lipca 2012 r. W połowie sierpnia 2012 r. upadłość ogłosiła spółka Amber Gold.

Pod koniec lipca 2016 r. powstała sejmowa komisja śledcza, która bada i ocenia m.in. prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Komisja ma też sprawdzić działania, jakie podejmowali w sprawie spółki m.in. prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AMBER GOLD, MEDIA, PAP, PRZEGLĄD PRASY, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 TomaszL 04.07.2017 07:01
Niezalogowany użytkownik Czyli proponujesz wprowadzić państwo policyjne pilnujące każdego? Ale kto będzie pilnował tych co pilnują?
Plusów: 1 Gość 03.07.2017 23:45
Niezalogowany użytkownik W praworządnym państwie premier nie ma takiej władzy, która umożliwiłaby natychmiastowe zamknięcie firmy. Muszą być zachowane procedury, które niestety w tej sprawie okazały się mało skuteczne.
Plusów: 1 Maluczki 03.07.2017 19:19
Niezalogowany użytkownik TAK!!! Ma pilnować, bo po to jest! Chyba że ma być tylko gorylem mafiozów trzymającym biedaków w swoim uścisku, aby nie fikali gdy mafiozi i różni złodzieje będą ich rabować!
Plusów: 0 TomaszL 03.07.2017 14:52
Niezalogowany użytkownik "To znaczy że w Polsce złodziejstwo jest zalegalizowane?"

To znaczy, że trzeba znać ryzyko inwestycji w niepewny interesik. Prezesi AG pewnie kiedyś zostaną osadzeni, pewnie dostaną jakieś kary, ale czy uda się od nich odzyskać włożone pieniądze to szczerze wątpię.

To nie jest ani pierwszy, ani ostatni taki przypadek, gdzie na własnej chciwości przegrywa się swój majątek. Natomiast bardzo dziwi mnie winienie wszystkich wokoło. Bo czy faktycznie ograny państwa maja pilnować każdej firmy w PL?

wszystkie komentarze >