Szpital pediatryczny Bambino Gesù gotów jest przyjąć Charliego

dodane 03.07.2017 19:24

KAI |

Papież stanął w obronie dziecka, które decyzją sadu ma być odłączone od aparatury podtrzymującej życie.

Szpital pediatryczny Bambino Gesù gotów jest przyjąć Charliego   YT /5 News Charlie Gard

Rzymski szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus (Bambino Gesù) gotów jest przyjąć dziesięciomiesięcznego Charliego Garda i opiekować się nim „przez czas, jaki mu jeszcze pozostał”.

Deklarację tej treści złożyła prezes placówki należącej do Stolicy Apostolskiej Mariella Enoc. Ujawniła, że zwróciła się już do kierownictwa Great Ormond Street Hospital w Londynie, gdzie dziecko obecnie przebywa, z pytaniem, czy istnieją warunki ewentualnego przeniesienia go do rzymskiej placówki. „Wiemy, że przypadek jest beznadziejny i że, o ile wiadomo, nie istnieje skuteczna terapia" - powiedziała prezes "Bambino Gesù". Zapewniła, że jej szpital łączy się w modlitwie z rodzicami dziecka i że, „jeśli takie jest ich pragnienie, gotów jest przyjąć je na czas, jaki mu pozostanie”.

Wczoraj rzecznik Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej opublikował komunikat, w którym poinformował o stanowisku papieża Franciszka w sprawie Charliego Garda, niespełna rocznego chłopca z zachodniego Londynu, który decyzją sądu ma zostać odłączony od urządzeń podtrzymujących go przy życiu.

"Ojciec Święty śledzi z miłością i wzruszeniem historię małego Charliego Garda i wyraża swoją bliskość z jego rodzicami. Modli się za nich, wyrażając życzenie, aby nie lekceważono ich pragnienia, aby aż do końca pomagano i leczono ich dziecko" - napisał rzecznik Watykanu.

Charlie Grad cierpi na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną - syndrom wyczerpania mitochondrialnego DNA (mtDNA). Choroba atakuje mięśnie i uszkadza mózg. Nie zgodzono się na eksperymentalną terapię w Stanach Zjednoczonych, ani na śmierć w domu w obecności rodziców i pod opieką pracowników hospicjum. Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHARLIE GARD, PAPIEŻ FRANCISZEK, RZYM, SZPITAL BAMBINO GESÙ

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 05.07.2017 12:12
Niezalogowany użytkownik Oni nie zakończą życia tylko dołączą aparaturę. Czyli życie zakończy się samo bez niczyjej pomocy. Teraz aparaty podtrzymują życie które 100 lat temu kończyło się w sposób naturalny. Czyż nie można to nazwać próbą przechytrzenia Pana Boga który woła go do nieba ale ludzie mu nie pozwalają.?
Plusów: 3 Gość 04.07.2017 10:20
Niezalogowany użytkownik "Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka" Czyje prawo? Kim jest lekarz, by mieć prawo do zakończenia czyjegoś życia? I kim jest sąd, by takie prawo potwierdzać - wbrew nawet choćby woli rodziców, jeśli chodzi o dziecko? Nie mówiąc o woli Bożej... Serce i umysł się wzdraga przed tak rozumianym prawem... Panie Jezu, Ty jesteś Dawcą Życia, Ty możesz Charliego uzdrowić. I dziękuję Ci za Ojca św. i za pracowników tego szpitala, w którym życie liczy się bardziej niż pieniądze...
Plusów: 0 Doris 04.07.2017 02:11
Niezalogowany użytkownik W imię Jezusa Chrystusa - Charlie bądź uzdrowiony teraz!
Plusów: 5 Gość 03.07.2017 22:01
Niezalogowany użytkownik Maleństwo kochane :( niech Pan Jezus ma w opiece aniołka.

wszystkie komentarze >