107,6 FM

Boją się, że Pan Bóg jest jak Amber Gold

Stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Mt 19,29

Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?”

Jezus zaś rzekł do nich: „Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy”.


Człowiek tak naprawdę szuka w życiu szczęścia. Jeżeli ktoś chce mieć dom, to dlatego, że wierzy, że to uczyni go szczęśliwszym, podobnie samochód czy zdrowie, a nawet relacje z ludźmi, choć oczywiście osób się nie posiada. Nawet gdy mówi się, że rodzic poświęca się dla dzieci, to przecież to poświęcenie czyni rodzica szczęśliwszym. I Bóg tego pragnienia szczęścia wcale nie chce nam zabierać. Przeciwnie, On nam to pragnienie wpisał w naturę i On chce nam to szczęście zapewnić. Dziś Jezus składa nam ofertę, procent, jakiego jeszcze nikt nie zaproponował: stokroć, czyli 10 000 procent! Oznacza to, że wpłacasz 1000 zł i wyjmujesz 100 000! Logicznie rzecz biorąc, nie da się lepiej zainwestować. Dlaczego więc tak rzadko ludzie z tej oferty korzystają? Ano zwyczajnie, boją się, że Pan Bóg, jak Amber Gold, nie wywiąże się z umowy. Po prostu nie wierzą Bogu. A szkoda. Cała rzecz polega bowiem na tym, by szukać szczęścia tam, gdzie można je rzeczywiście znaleźć. Jezus wskazuje drogę, a tym, którzy Mu zaufają, obiecuje: „stokroć tyle otrzymasz” i dorzuca jeszcze „mały bonus” – „i życie wieczne odziedziczysz”. Znasz lepszą drogę do szczęścia?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • JAWA25
  11.07.2017 09:34
  "braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci" to z Ewangelii "Oznacza to, że wpłacasz 1000 zł i wyjmujesz 100 000! Logicznie rzecz biorąc" to już wymysł redaktora, redaktor potrafi "ojca lub matkę" na złotówki przeliczać? I gdzie tam było coś o "wpłacaniu"?
 • BMS
  11.07.2017 13:09
  Opuści się jedną osobę, a w zamian będziesz w towarzystwie setki. Hm..., to cienki interes. No chyba, że byłaby to setka parobków. :)
  doceń 1
 • Krzysztof
  11.07.2017 21:30
  No ale gdyby tak dom 50 m2 opuścić, albo pole 5 ha i dostać posiadłość 5000 m2 albo 500 ha, no to już by było coś.
  doceń 1
 • dziadek
  12.07.2017 00:14
  Trochę znajomy za podporządkowanie się Bogu objawiającego się w ramach pewnej Organizacji Niekatolickiej to chce zobaczyć nieżyjącego dziadka. Żeby nie bolało że nie będzie dziadka może boleć co innego. Nie można wszystkiego, trzeba się dostosować do priorytetu.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.