Polak na czele trzeciej frakcji w Europarlamencie

dodane 05.07.2017 19:03

PAP |

Europoseł PiS Ryszard Legutko został w środę wybrany na współprzewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. Będzie dzielił przewodnictwo w trzeciej pod względem wielkości frakcji w PE z Brytyjczykiem Syedem Kamallem.

Polak na czele trzeciej frakcji w Europarlamencie   Roman Koszowski / Foto Gość Ryszard Legutko

PiS zwraca uwagę, że Legutko jest jedynym Polakiem piastującym funkcję lidera grupy politycznej w obecnej kadencji europarlamentu. Decyzja o jego wyborze związana jest z negocjacjami o warunkach Wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Delegacja PiS jest drugą co do wielkości, po brytyjskiej, w grupie EKR. "Polsko-brytyjskie współprzewodnictwo w grupie ma wzmocnić mandat EKR w procesie negocjacji (ws. Brexitu - PAP), a także przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego" - podkreśliło PiS w komunikacie.

"Traktuję ten wybór jako wyraz zaufania ze strony członków grupy politycznej, a także uznania dla pracy delegacji PiS, jak również dla wysokiej pozycji tej partii w naszej rodzinie politycznej i życiu politycznym Europy. Liczę, że grupa EKR utrzyma swoją silną pozycję w Parlamencie Europejskim, a w kolejnej kadencji stanie się główną polityczną siłą eurorealistyczną w PE" - oświadczył Legutko.

"Wybór prof. Legutki to niewątpliwie sukces PiS i kolejny dowód na to, że twierdzenia o rzekomej izolacji PiS na forum UE to mrzonki. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości cieszy się olbrzymim zaufaniem w grupie EKR, o czym świadczy zdecydowane poparcie udzielone dziś prof. Legutce. To ważny sygnał i wzmocnienie grupy przed wyborami do PE w 2019 roku" - ocenił zaangażowany w rozmowy na ten temat europoseł PiS Tomasz Poręba.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, ORGANIZACJE, PAP, PARTIE, PE, PIS, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Pytanie 06.07.2017 07:21
Niezalogowany użytkownik Czy ten Legutko, to jakiś krewny tego pisowskiego dziennikarza?
Plusów: 4 Gość 05.07.2017 21:47
Niezalogowany użytkownik Brawo PiS. Brawo prof. Legutko.

wszystkie komentarze >