107,6 FM

 • Stefan1
  15.07.2017 18:03
  Ja i to genau je to, autonomio dlo ŚLONSKA i łodwalynie sie łod faszystowskiego PIS'u. Jyno to niy wszystko, potym muszymy ludziom richtig uświadomić co kościoł, tyn za kierym łongiś my szli wszyndy teroz zrobioł sie czerwony jak komunisty łod Kaczyńskiego i na nos już niy patrzy jyno na to co ukradnie z naszych podatkow. Wtedy bydymy mieli my Ślonzek nasz a porzondnych ksiynży sprowadzymy sie z Niymiec czy inkszych stron Europy. Odbudujymy nasz Ślonzek taki jakim boł piyrwy nim komuchy tu przylazły. A teroz chpy raus ze PIS z Polski, raus z tymi kiere nom Ślonzokom wolność i demokracyjo bierom.
 • MarcinB-om
  15.07.2017 21:13
  Cóż następna partia która gdzieś znalazła swoje pole ideowe i na tym chcę się paru polityków dorobić. Realność i sens autonomii to są mrzonki i demagogia. Gdyby na ten pomysł spojrzeć chłodnym okiem najpierw trzeba zapytać o jakiej autonomii mówimy?, bo sama 'autonomia' to pojęcie tak szerokie że dyskusja na temat chcemy czy nie autonomii bez przedstawienia jej ram jest z gruntu śmieszna i obraża mój przeciętny intelekt. Później jeżeli przyjmiemy hołdowaną autonomię z roku 1922 gdzie nauczycielki miały nakaz prawny dochowywać celibatu, pomyślmy uczciwie co ma wpływ na region?, podejmowane decyzje czy miejsce skąd są one podejmowane?, skoro mają wpływ podejmowane decyzje co chyba jest oczywiste, to dlaczego mamy przyjąć że politycy z Wiejskiej w Warszawie podejmują gorsze decyzje aniżeli ci z ulicy Ligonia w Katowicach?. Czysta mrzonka że ci z Katowic są 'lepsi' bo są z Katowic i okolic. Zresztą widać jak świetnie zarządzają gospodarze regionu za modernizację Stadionu Śląskiego, za modernizację której byli w 100% odpowiedzialni. Mam tylko nadzieję jako Bytomianin że ta partia skończy jak Ruch Palikota.
 • NieboszkaPolska
  16.07.2017 08:25
  Ten marsz to super idea. Idą radośni ludzie, całymi rodzinami i co może dziwić są za czymś. To coś, to dobre co już było i co sprawdza się w Europie, w tej samej Europie w której podobno Polacy są ważnym ogniwem. Europie, w której kuszą Polaków, poziom i jakość życia. Dziwi zatem fakt, że warsiawscy politycy od prawa do lewa ciągną ku wzorcom Łukaszenki i Putina. Wielu Polaków, nawet nie wie i nie chce wiedzieć że regiony autonomiczne są we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, o Niemczech i Austrii nie wspominam bo to kraje federalne, gdzie każdy land (Niemcy), kraj (Austia) tworzą osobny twór w którym prawo szyje się na lokalne potrzeby. Czy ktoś słyszał, by Tyrol, Westwalia, Trentino czy Navara chciały się odłączyć od kolejno Austrii, Niemiec,Włoch czy Hiszpanii ? Obawy przed samorządnością to po pierwsze niski poziom wiedzy Polaków, po drugie obawa przed oderwaniem od koryta centralnych niedouczonych pseudo polityków.
 • NieboszkaPolska
  16.07.2017 10:25
  Zapewne słowo klucz poprzedniego posta to "trochę". Autonomiści mają pewną świadomość odmienności kultowej i historycznej regionu, jednak podstawowym założeniem jest zmiana polityki fiskalnej i korzystania w regionie z części wypracowanych środków. Przeciwnie do obecnej sytuacji, gdzie wszystko następuje " po uważaniu" i po linii partyjnej. Taka sytuacji to nie domena "dobrej zmiany" lecz każdej dotychczasowej władzy która ma głębokie geny zaboru rosyjskiego. Zresztą autonomiści nie chcą niczego nowego - chcą tylko tego co części Górnego Śląska w blasku fleszy bez żadnych nacisków dała POLSKA
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama