Archidiecezja katowicka wspiera syryjskie rodziny

dodane 17.07.2017 09:41

Justyna Stolfik-Binda

Ponad 1,5 mln zł przekazują parafie, instytucje i osoby prywatne z terenu archidiecezji katowickiej na wsparcie programu Rodzina Rodzinie.

 

Program Rodzina Rodzinie   Caritas Polska Program Rodzina Rodzinie Bez wody, dachu nad głową, leków, a czasem nawet pożywienia - rodziny w ogarniętej wojną Syrii walczą o przetrwanie. Z pomocą rusza im program Rodzina Rodzinie prowadzony przez Caritas Polska. Na apel metropolity katowickiego, abp Wiktora Skworca do programu przyłączyła się większość parafii archidiecezji katowickiej. Wierni przekazują ofiary, które gwarantują utrzymanie poszczególnych syryjskich rodzin. Pomoc bliźniemu w potrzebie jest obowiązkiem każdego chrześcijanina - mówi ks. Krzysztof Grabiec, proboszcz parafii św. Mikołaja w Borowej Wsi, która również włączyła się do programu.


Miesięczne utrzymanie rodziny w Syrii kosztuje 510 zł. Łącznie parafie , instytucje i osoby prywatne z terenu archidiecezji katowickiej na półroczne utrzymanie syryjskich rodzin przekazują ponad 1,5 miliona zł.

«« | « | 1 | » | »»