W Łazienkach Królewskich przyjęcie z udziałem pary książęcej Williama i Kate

dodane 17.07.2017 20:32

PAP |

W Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczęło się przyjęcie na cześć brytyjskiej królowej Elżbiety II z udziałem pary książęcej Williama i Kate. Honorowymi gośćmi są prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

W Łazienkach Królewskich przyjęcie z udziałem pary książęcej Williama i Kate   PAP/Radek Pietruszka Księżna Catherine i książę William podczas przyjęcia wydanego przez ambasadę brytyjską z okazji urodzin królowej Elżbiety II

Przyjęcie organizowane przez ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce wydawane jest z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II. W Londynie oficjalne obchody urodzin królowej odbywają się w czerwcu, co jednak nie pokrywa się z datą urodzin Elżbiety II, która przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku.

Z okazji przyjęcia książę William wygłosił przemówienie. Powiedział on, że obok urodzin jego babci powodem do świętowania są więzi, które łączą Polskę i Wielką Brytanię. "Więzi te sięgają wieków i tworzą bardzo bogatą historię wymiany kulturowej i bliskich relacji handlowych" - podkreślił.

Mówił też, że w Wielkiej Brytanii bardzo szanowane są więzi z Polską, ponieważ "Polska jest przykładem odwagi, zdecydowania i odporności". "Przetrwaliście wieki ataków na wasz kraj, wliczając w to rozbiory, które miały na celu wymazanie was z mapy Europy" - dodawał.

William i Kate w poniedziałek rozpoczęli trzydniową wizytę w Polsce. Zostali oni powitani przez parę prezydencką, następnie spotkali się na Krakowskim Przedmieściu z warszawiakami. Brytyjska para książęca odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego w towarzystwie prezydenta Dudy i jego małżonki. Obie pary spotkały się z weteranami II wojny światowej oraz bohaterami powstania warszawskiego. Para książęca odwiedziła też inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 18.07.2017 22:52
Niezalogowany użytkownik gdyby w '39 w ramach zobowiązań sojuszniczych wypowiedziano Niemcom wojnę, może nie byłoby czego zwiedzać w Sztutowie
Plusów: 5 JAWA25 17.07.2017 22:55
"Więzi te sięgają wieków i tworzą bardzo bogatą historię wymiany kulturowej" poważnie?
Plusów: 0 Anna Panna 17.07.2017 22:04
Niezalogowany użytkownik Jest nam bardzo miło. :)

wszystkie komentarze >