Fantastyczna popularność naszej akcji #spuszczamypowietrze

dodane 20.07.2017 09:09

Jarosław Dudała

Nasza akcja modlitewnej adopcji posłów pod hasłem: „Spuszczamy powietrze z polityków” okazała się strzałem w dziesiątkę.

Fantastyczna popularność naszej akcji #spuszczamypowietrze   PAP/Bartłomiej Zborowski

Nie minęła jeszcze doba, a do modlitwy za wylosowanego parlamentarzystę zgłosiło się około 7 tys. osób.

Od wczoraj hashtag #spuszczamypowietrze znajduje się w trendach na polskim Twitterze, spora jest też popularność na Facebooku. O akcji napisała jedna z największych światowych agencji prasowych – francuska Agence France Presse (AFP). Dzięki niej informacja trafiła m.in. do "Le Figaro", a także do mediów belgijskich, austriackich i rumuńskich. Podobna depesza ukazała się także w serwisie Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Dzięki internetowej analityce widzimy, że internauci trafiali do nas z witryn internetowych związanych z formalnie konkurencyjnymi tygodnikami (WSieci", "Wprost", "Gazeta Polska" - dzięki za szerokie spojrzenie!), a także Polsat News, Radia Zet, "Dziennika Gazety Prawnej" i innych mediów.

Podkreślamy: to nie jest akcja przeciw komukolwiek. Świetnie zrozumieli to internauci, którzy – wylosowawszy nielubianego polityka – przyznawali: „będzie ciężko, ale będę się starać”. O akcji pisała związana z „Gazetą Polską” niezalezna.pl, a do modlitwy włączył się też dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński. Wielu uczestników akcji informowało wylosowanych posłów, że będą się za nich modlić. Niektórzy posłowie (Anna Maria Siarkowska) sami apelowali o włączenie się do akcji.

Być może w sedno trafił Michał Kłosowski, który na Twitterze napisał: „Popularność #spuszczamypowietrze @Gosc_Niedzielny pokazuje, jak ludzie są zmęczeni wiecznym konfliktem. I że tylko cud może coś zmienić.”

Pomysł akcji wyszedł od ks. Rafała Jarosiewicza z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zgłosił się z nim do nas pół roku temu, podczas blokady Sejmu. Wtedy jednak nie byliśmy gotowi do przeprowadzenia takiej kampanii od strony informatycznej. Ks. Rafał ponownie zadzwonił w tej sprawie w zeszły poniedziałek. Uznaliśmy, że nie warto, bo są wakacje, a w polityce nie dzieje się nic na tyle gorącego, by uruchamiać taką inicjatywę. Sejmowe wydarzenia wtorkowego wieczoru przekonały nas, że bardzo się myliliśmy. A w środę rano akcja ruszyła.

Kochani, pamiętajcie, to dopiero początek. Kto się jeszcze nie włączył do akcji, niech to zrobi teraz. Kto już się włączył, niech nie odpuszcza, ale się modli i udostępnia informacje swoim znajomym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPUSZCZAMY POWIETRZE

Przeczytaj komentarze | 17 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 GośćJanina 23.07.2017 05:42
Niezalogowany użytkownik Jak wlaczyc sie do akcji? Jak moge wylosowac?
Plusów: 3 Gość 21.07.2017 17:35
Niezalogowany użytkownik Jeszcze się pomódlcie żeby PiS nie cierpiał na amnezję: Obietnice Kaczyńskiego, Szydło i Radziwiłła dotyczące reformy służby zdrowia dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=pzi62v6hjhw&feature=youtu.be&t=99
Plusów: 2 Gość 21.07.2017 11:10
Niezalogowany użytkownik Tyle się dzieje, a włodarze KK gdzie są - także pojechali na Hel? Wysłali młodzika (ks. Adrianik) do skierowania jakiegoś apelu? Zawsze przy okazji większych swiąt kościelnych słyszeliśmy połajanki biskupów - a teraz co?
Plusów: 5 Anna Maria 20.07.2017 21:54
Niezalogowany użytkownik A to jest modlitwa, którą się modlę: MODLITWA JANA PAWŁA II:
ABY PRZECIWNICY PODALI SOBIE RĘCE
Boże, Stworzycielu świata, który każde stworzenie otaczasz swoją ojcowską troską i kierujesz biegiem historii, by osiągnęła swój cel – zbawienie, my widzimy Twoją ojcowską miłość, gdy łagodzisz zatwardziałość człowieka i otwierasz rozdarty konfliktami i walką świat na pojednanie. Odnów dla nas cuda Twojego miłosierdzia: ześlij swojego Ducha, by działał w głębi naszych serc, aby wrogowie dojrzeli do dialogu, przeciwnicy uścisnęli sobie dłonie, a ludzie żyli w zgodzie.

Pomóż nam poświęcić się szczeremu dążeniu do prawdziwego pokoju, który kładzie kres kłótniom, do miłości, która przezwycięża nienawiść, do wybaczenia, które rozbraja wszelką zemstę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

wszystkie komentarze >