107,6 FM

Brat Albert na Przystanku Jezus w Kostrzynie n. Odrą

W dorocznej inicjatywie ewangelizacyjnej wezmą udział nie tylko ewangelizatorzy z Polski, ale także m.in. z Anglii, Słowacji, Niemiec, USA czy Filipin.

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus” startuje już w niedzielę 30 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym roku do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie pół tysiąca osób gotowych dawać świadectwo swojej wiary. – Nasi przyjaciele przyjadą nie tylko z Polski, ale i Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu – zapowiada Robert Kościuszko, rzecznik prasowy PJ.

W tym roku Przystanek Jezus będzie wyraźnie inny niż w latach ubiegłych. Ewangelizatorzy nie będą mieszkali, jak dotychczas, przy kościele parafialnym w Kostrzynie, ale cała baza noclegowa i logistyczna będzie zlokalizowana tuż przy woodstockowym polu. Spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi odbędą się w wielkim namiocie mieszącym aż 5 tys. osób.

Początek już w niedzielę 30 sierpnia o godz. 19 z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego (ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego) oraz bp. Edwarda Dajczaka (ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego). Trzecim biskupem rekolekcjonistą będzie bp Grzegorz Ryś (sufragan krakowski). PJ ma odwiedzić także bp Wiesław Lechowicz, który jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Na tegorocznym PJ będzie sporo muzyki. Swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi podzielą się zespoły i soliści: Wild Magnolia (USA), Cor ad Cor (Anglia), 2 Tm 2,3, Propaganda Dei, Cześć, Łukasz Bęś, Matula, Arkadio, Sławek Szymański, TAU, Pancerne Ryby, Jadah, Malchus i zespół Przystanek Jezus. – Te gwiazdy dużego formatu nie dadzą koncertów, ale coś o wiele lepszego. Nasi artyści użyją swojego talentu, aby dzięki muzyce poprowadzić wielką, artystyczną ewangelizację – wyjaśnia rzecznik.

Nie zabraknie też ewangelizacji poprzez film. Będzie chociażby premiera amerykańskiego filmu „Outcasts - Szare Anioły” i specjalne spotkanie z reżyserem Josephem Campo.

Patronem tegorocznego Przystanku Jezus jest św. Brat Albert Chmielowski, którego relikwie będą na PJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama