Prof. Grygiel protestuje przeciw wykluczeniu Gowina z redakcji "Znaku"

dodane 01.08.2017 13:16

KAI |

"Decyzja wykluczenia Jarosława Gowina z Redakcji miesięcznika „Znak” podjęta przez jej członków jest dla mnie znakiem (nie pierwszym!) zaprzeczenia wielkiej tradycji europejskiego i chrześcijańskiego pojmowania wolności człowieka, a także pierwotnej tradycji „Znaku”. Decyzja ta ma charakter czysto polityczny" - pisze w liście do redakcji miesięcznika "Znak" profesor Uniwersytetu Gregoriańskiego, współtwórca i członek zespołu redakcyjnego. Równocześnie składa rezygnację z członkostwa w zespole redakcyjnym czasopisma.

Prof. Grygiel protestuje przeciw wykluczeniu Gowina z redakcji "Znaku"   HENRYK PRZONDZIONO /foto gość prof. Stanisław Grygiel

"Szanowna Pani Dominika Kozłowska
Redaktor Naczelny miesięcznika Znak
Kraków

Wielce Szanowna Pani Redaktor,

Piszę ten list ze smutkiem i z żalem. Lata spędzone w Redakcji miesięcznika „Znak” u boku Pani Hanny Malewskiej należą do najpiękniejszych w moim życiu. Była ona dla mnie mistrzem ukazującym, jak należy żyć i pracować, aby ocalić i powiększać osobową godność. Była dla mnie mistrzem sumiennej wolności, która z jednej strony każe być świadkiem szukanej prawdy, a z drugiej strony zabrania narzucać innym swoją wiarę religijną, a cóż dopiero swoje przekonania czy opcje polityczne.

Decyzja wykluczenia Pana Jarosława Gowina z Redakcji miesięcznika „Znak” podjęta przez jej członków jest dla mnie znakiem (nie pierwszym!) zaprzeczenia wielkiej tradycji europejskiego i chrześcijańskiego pojmowania wolności człowieka, a także pierwotnej tradycji „Znaku”. Decyzja ta ma charakter czysto polityczny. Nie należałem i nie należę do żadnej partii politycznej. W stosunku do nich zachowuję dystans pozwalający mi w miarę mojego rozeznania oceniać je wszystkie. Nie zawsze zgadzałem się z poglądami Pana Jarosława Gowina. Nigdy jednak nie zdecydowałbym się potraktować go tak, jak potraktowała go obecna redakcja „Znaku”.

Wyrażając sprzeciw wobec tego rodzaju praxis, proszę o usunięcie mojego nazwiska z Kolegium Redakcyjnego miesięcznika „Znak”.

Proszę Panią Redaktor o zamieszczenie mojego listu w najbliższym numerze „Znaku” oraz na stronie internetowej tegoż miesięcznika.

Z wyrazami szacunku 

Stanisław Grygiel
Rzym-Kraków 23. VII.2017"

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JAROSŁAW GOWIN, PROF. STANISŁAW GRYGIEL

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 20 Gość 01.08.2017 15:39
Niezalogowany użytkownik Jeżeli głosowanie wbrew własnemu sumieniu i przekonaniom , ale zgodne z wolą prezesa jest godne naśladowania to "gratuluję" hipokryzji.
Plusów: 8 Gość 01.08.2017 15:23
Niezalogowany użytkownik W łajnie jest fajnie i dlatego go wykluczyli... Oni tego listu nie zrozumieją bo są "postępowi"
Plusów: 21 Gość 01.08.2017 14:08
Niezalogowany użytkownik prof. Grygiel ma nie tylko rację ale i klasę o której obecna redakcja Znaku może tylko pomarzyć.
Plusów: 19 (wujek) Olek 01.08.2017 13:50
Niezalogowany użytkownik Dziękuję za słowa rozsądku i postawę. Po czynach ich poznacie.

wszystkie komentarze >