107,6 FM

Gowin: Nie zagłosuję za odrzuceniem weta

Wicepremier Jarosław Gowin deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" (wydanie poniedziałkowe), że poprze w głosowaniu weto prezydenta Dudy w sprawie sądów. I dodaje, że gdyby doszło do przedterminowych wyborów, Polsce groziłby powyborczy chaos.

Jarosław Gowin podkreślił, że nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta.

"Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta. Nie sądzę zresztą, by do takiego głosowania doszło. Powinniśmy uszanować stanowisko głowy państwa" - powiedział Gowin.

Polityk jest przekonany, że prezydencki projekt reformy wymiaru sprawiedliwości będzie zbliżony do tego, jaki przedstawił PiS, ale pozbawiony jego poważnych wad. Gowin obawia się, że jesienią, kiedy prezydent ma przedstawić projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa i wróci dyskusja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości - wrócą także spory i napięcia społeczne.

Jarosław Gowin przestrzega przed przedterminowymi wyborami w Polsce."W tej kampanii przeciwko obozowi prawicy wytoczone zostałyby potężne armaty, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Końcowy wynik dla prawicy byłby w takiej sytuacji znacznie gorszy niż sondaże. W najlepszym razie czekałby nas powyborczy chaos. Tymczasem sytuacja międzynarodowa jest tak trudna, że w tej chwili najważniejsze, co powinien robić odpowiedzialny polityk, to zapewnić Polsce stabilność" - podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

« 1 »
 • Krzysiek
  07.08.2017 08:52
  Podziwiam ODWAGĘ Prezydenta bronienia prawdy a nie doraźnego sposobu rozwiązania tematu sądownictwa - strukturalnie wywodzącego się z radzieckich rozwiązań.
  doceń 6
 • Krzysiek
  07.08.2017 08:59
  >>wrócą także spory i napięcia społeczne.<<
  KTÓRE PO w wyrazistej formie zaczęło w Polsce w momencie, kiedy PIS miał władzę w 2006-207 roku.
  Z definicji o władzy - TYRANI szukają zatomizowania społeczeństwa - KRÓL zawsze buduje, reformuje, pomaga społeczeństwu funkcjonować np poprzez 500+
  doceń 2
 • Gość
  07.08.2017 11:09
  Głosowałem na PiS, ale uważam, że każdy fanatyzm i bezkrytyczne zaufanie we własną nieomylność, czyli po prostu PYCHA, kończy się totalną klęską. Trochę więcej pokory panowie /i panie/ !!! Nareszcie jakiś zdroworozsądkowy głos. I wyciągajcie wnioski z przeszłości. Już raz pan Ziobro i spółka zafundowali nam przedterminowe wybory.
  doceń 4
 • Anna Panna
  08.08.2017 00:01
  Nigdy nie ufałam Gowinowi.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane