Gowin: Nie zagłosuję za odrzuceniem weta

dodane 07.08.2017 06:53

PAP |

Wicepremier Jarosław Gowin deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" (wydanie poniedziałkowe), że poprze w głosowaniu weto prezydenta Dudy w sprawie sądów. I dodaje, że gdyby doszło do przedterminowych wyborów, Polsce groziłby powyborczy chaos.

Gowin: Nie zagłosuję za odrzuceniem weta   Roman Koszowski / Foto Gość Jarosław Gowin

Jarosław Gowin podkreślił, że nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta.

"Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta. Nie sądzę zresztą, by do takiego głosowania doszło. Powinniśmy uszanować stanowisko głowy państwa" - powiedział Gowin.

Polityk jest przekonany, że prezydencki projekt reformy wymiaru sprawiedliwości będzie zbliżony do tego, jaki przedstawił PiS, ale pozbawiony jego poważnych wad. Gowin obawia się, że jesienią, kiedy prezydent ma przedstawić projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa i wróci dyskusja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości - wrócą także spory i napięcia społeczne.

Jarosław Gowin przestrzega przed przedterminowymi wyborami w Polsce."W tej kampanii przeciwko obozowi prawicy wytoczone zostałyby potężne armaty, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Końcowy wynik dla prawicy byłby w takiej sytuacji znacznie gorszy niż sondaże. W najlepszym razie czekałby nas powyborczy chaos. Tymczasem sytuacja międzynarodowa jest tak trudna, że w tej chwili najważniejsze, co powinien robić odpowiedzialny polityk, to zapewnić Polsce stabilność" - podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "DZIENNIK GAZETA PRAWNA", PAP, PARLAMENT, PRAWO, PREZYDENT, PRZEGLĄD PRASY, SĄDOWNICTWO

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Anna Panna 08.08.2017 00:01
Niezalogowany użytkownik Nigdy nie ufałam Gowinowi.
Plusów: 0 Gość 07.08.2017 11:27
Niezalogowany użytkownik a ktoś mówi mądrze? Czy tylko Ty?
Plusów: 4 Gość 07.08.2017 11:09
Niezalogowany użytkownik Głosowałem na PiS, ale uważam, że każdy fanatyzm i bezkrytyczne zaufanie we własną nieomylność, czyli po prostu PYCHA, kończy się totalną klęską. Trochę więcej pokory panowie /i panie/ !!! Nareszcie jakiś zdroworozsądkowy głos. I wyciągajcie wnioski z przeszłości. Już raz pan Ziobro i spółka zafundowali nam przedterminowe wybory.
Plusów: 2 Krzysiek 07.08.2017 08:59
Niezalogowany użytkownik >>wrócą także spory i napięcia społeczne.<<
KTÓRE PO w wyrazistej formie zaczęło w Polsce w momencie, kiedy PIS miał władzę w 2006-207 roku.
Z definicji o władzy - TYRANI szukają zatomizowania społeczeństwa - KRÓL zawsze buduje, reformuje, pomaga społeczeństwu funkcjonować np poprzez 500+

wszystkie komentarze >