Watykan wyjaśnia: Para gejów nie otrzymała od papieża listu popierającego ich związek

dodane 09.08.2017 10:50

mg /CNA

List papieża Franciszka z gratulacjami dotyczącymi chrztu dzieci pary homoseksualnej jest standardowym listem formalnym wysyłanym do wszystkich, którzy piszą do Ojca Świętego.

Watykan wyjaśnia: Para gejów nie otrzymała od papieża listu popierającego ich związek   PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Tony Reis i David Harrad po zawarciu homoseksualnego "małżeństwa" (legalnego w Brazylii od 2011 roku) adoptowali trójkę dzieci i postanowili je ochrzcić. Chrzest miał miejsce 23 kwietnia. Tony Reis wysłał list na adres papieża, informując go o tym fakcie. Gdy otrzymał list z gratulacjami dotyczącymi chrztu, podzielił się nim na Facebooku. Zostało to wykorzystane przez środowiska gejowskie dla stworzenia fałszywego wrażenia, że papież akceptuje związki gejowskie, a nawet aprobuje adopcję dzieci przez takie pary.

Jak zaznacza Catholic News Agency, Tony Reis otrzymał standardowe pismo wysyłane jako odpowiedź do osób, które piszą do papieża. List dotyczy tylko i wyłącznie gratulacji związanych z chrztem dzieci. Każdy taki list może otrzymać. Wicedyrektor watykańskiego Biura Prasowego Paloma Overjero w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła: "Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, LIST, PAPIEŻ FRANCISZEK, PARA HOMOSEKSUALNA, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 33 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 14.08.2017 12:56
Niezalogowany użytkownik czyli jednak aniołki i chmurki.
Plusów: 0 Gość 14.08.2017 12:55
Niezalogowany użytkownik Fidel - chrzczę.
Plusów: 0 Fidel Castro 10.08.2017 10:34
Niezalogowany użytkownik Widzisz, choć patrzymy inaczej na świat, mi podobnie jak Tobie zależy aby to dziecko zostało chrześcijaninem.I nie chciałbym by grzechy ojca czy matki mogły odsunąć dziecko od najważniejszego sakramentu.Prawo kanoniczne jest po to by je przestrzegać.Do tego nie ma wątpliwości.Tylko czasem trzeba uważać by nie wylać dziecka razem z kąpielą,tylko dlatego bo procedura jest ważniejsza od nieśmiertelnej duszy.
Plusów: 2 Gość2 10.08.2017 08:20
Niezalogowany użytkownik do Fidel Castro.
Proszę prostytutkę o zerwanie z grzechem, wzywam do nawrócenia, oczekuję jej spowiedzi, a potem - jeśli prawo na to zezwala (nie znam go, bo ks. nie jestem) chrztu udzielam. Ponadto, nie wiem, czy wiesz, ale w sytuacji zagrożenia życia KAŻDY, np. lekarz, pielęgniarka, może ochrzcić dziecko - N. (imię), ja Ciebie chrzczę, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen.
I taki chrzest też jest ważny.
A nam wiernym katolikom chyba zależeć powinno na tym, by nie tylko na chrzcie się kończyło... prawda?

wszystkie komentarze >