Starcia w USA, są zabici i ranni

dodane 13.08.2017 08:10

PAP |

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirginia w starciach między skrajną prawicą a jej przeciwnikami - poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

Starcia w USA, są zabici i ranni   PAP/EPA/Virginia State Police/ HANDOUT Manifestacje w Charlottesville w stanie Wirgninia

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum przeciwników wiecu skrajnej prawnicy celowo - jak relacjonują świadkowie - wjechał samochód. Jego kierowca został zatrzymany.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

Wcześniej poinformowano o katastrofie policyjnego śmigłowca, który rozbił się w pobliżu Charlottesville. Zginęło dwóch członków załogi. Nie wiadomo, czy ten wypadek miał związek z wydarzeniami w mieście.

W Charlottesville, gdzie skrajna prawica protestowała przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z jej przeciwnikami, głównie aktywistami grup skrajnie lewicowych.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, PAP, USA

Przeczytaj komentarze | 43 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 Gość 07.07.2018 19:52
Niezalogowany użytkownik o tym, że to Konfederacja zrobiła centralizację http://cwmemory.com/2009/09/16/are-you-sure-you-are-waving-the-right-flag/
Plusów: 10 Ktoś 09.02.2018 16:27
Niezalogowany użytkownik "gdyby" skąd niby wiadomo
Plusów: 0 Gość 21.12.2017 08:16
Niezalogowany użytkownik Tak, bo gdyby dzisiejsze Stany były podobne do Konfederacji (centralizacja pewnie i tak by nastąpiła, nieważne czy rząd mieściłby się w Richmond czy w Waszyngtonie) mielibyśmy silnego sojusznika.
Plusów: 18 Gość 17.12.2017 18:28
Niezalogowany użytkownik porównanie konstytucji unii i Konfederacji http://jjmccullough.com/CSA.htm nic nie świadczy o większej swobodzie stanów w Konfederacji ani by pomyślana była jako coś przejściowego na drodze do samodzielnych stanów

wszystkie komentarze >