Andrzej Duda: Realizujemy nasze zobowiązania budowy silnego państwa

dodane 14.08.2017 20:37

PAP |

Mamy wielkie szczęście, że możemy realizować nasze zobowiązania budowy silnego państwa i wzmacniania polskiej armii - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek przyznał pośmiertne akty mianowania na stopnie generalskie i admiralskie.

Andrzej Duda: Realizujemy nasze zobowiązania budowy silnego państwa   PAP/Radek Pietruszka Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego Apelu Pamięci przed Pomnikiem Poległych w 1920 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Prezydent Duda w poniedziałek - w przeddzień Święta Wojska Polskiego - awansował pośmiertnie na stopień generała broni Władysława Jędrzejewskiego; generała brygady - Władysława Liniarskiego i Mariana Orlika. Stanisław Artur Mieszkowski został mianowany na kontradmirała. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

"Kiedy patrzy się na groby poległych polskich żołnierzy, to osobiście mam jedną pewność, tutaj unosi się ten specyficzny, niezwykły duch, duch wolnej Polski, duch siły naszego narodu, duch Polski niezniszczalnej" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że kiedy II wojna światowa oficjalnie się zakończyła, to w Polsce byli dzielni żołnierze, którzy cały czas walczyli z "komunistycznym zniewoleniem". Jak dodał, ci żołnierze nie chcieli się zgodzić na Polskę niesuwerenną.

"To są takie miejsca (Cmentarz Wojskowy na Powązkach), które budują morale polskiego żołnierza. Jakże ważna jest Polska, skoro warto było, aby życie za nią oddawało tylu ludzi" - powiedział prezydent Duda.

"Dziś mamy to wielkie szczęście, że możemy z uśmiechem radośnie obchodzić kolejne Święto Wojska Polskiego, kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej, dziś mamy to wielkie szczęście, że możemy realizować nasze zobowiązania budowy silnego państwa, wzmacniania polskiej armii, budowania morale polskiego żołnierza, zapewniania tego, by Polska była bezpieczna, byśmy my byli bezpieczni. Te plany są i będą realizowane" - podkreślił prezydent.

Jak dodał, Polska znowu jest krajem wolnym, który ma ambicje i który chce budować swoją siłę i swój potencjał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, MON, PAP, PREZYDENT, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 Gość 14.08.2017 20:49
Niezalogowany użytkownik Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w dniu 15 sierpnia - to piękne, najpiękniejsze święto państwowe! Polska pokonała Rosję!

wszystkie komentarze >