107,6 FM

Antyaborcyjna wystawa zdewastowana

Samochód ze zdjęciami pokazującymi skutki aborcji został oblany czerwoną farbą – donosi portal tvn24.pl.

Żuk z fotografiami dzieci zabitych w wyniku aborcji stoi od kilku tygodni przed szpitalem im. Witolda Orłowskiego na warszawskim Powiślu. Samochód należy do obrońców życia z Fundacji Pro-Prawo do życia. Działacze tej organizacji informują, że w szpitalu Orłowskiego przeprowadza się rocznie ok. 120 aborcji. Warszawska placówka znajduje się w ten sposób w czołówce niechlubnego rankingu zakładów, w których ginie najwięcej poczętych dzieci.

Jak informuje tvn24.pl, w nocy z soboty na niedzielę auto zostało oblane czerwoną farbą. Do ataku miało dojść o godz. 2 w nocy. Na miejscu zdarzenia miała się pojawić policja.

Nie jest to pierwszy atak na antyaborcyjną wystawę. Pod koniec czerwca nieznani sprawcy wymalowali na nim sprayem feministyczne symbole oraz zdewastowali grafiki. W lipcu Fundacja Pro ogłosiła, że dwie kobiety znane w środowisku feministycznym usiłowały ponownie zniszczyć wystawę, ale zostały zatrzymane przez jednego z jej autorów. Prolajferzy podawali, że jedna z napastniczek miała przy sobie nóż.

(tvn24.pl, stopaborcji.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama