Nowy sondaż partyjny. PiS z ponad dwa razy większym poparciem niż PO

dodane 25.08.2017 14:49

PAP |

Gdyby wybory odbywały się w sierpniu na PiS zagłosowałoby 42 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 20 proc., ugrupowanie Kukiz'15 - 8 proc., a 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Nowy sondaż partyjny. PiS z ponad dwa razy większym poparciem niż PO   JACEK ZAWADZKI / Foto Gość Sala posiedzeń Sejmu RP

Wynik PiS - 42 proc. - oznacza, że grupa osób deklarujących poparcie dla tej partii zwiększyła się w porównaniu z sondażem z lipca o 4 punkty proc. Notowania PO zmniejszyły się o 2 punkt proc. w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca.

Poparcie dla Kukiz'15 nie zmieniło się w porównaniu do sondażu z lipca. Poprawę notowań o 1 punkt proc. zanotowała w lipcu Nowoczesna.

Zgodnie z sierpniowym sondażem pozostałe partie polityczne nie przekroczyłyby progu wyborczego.

W najnowszym sondażu SLD oraz PSL uzyskały po 4 proc. głosów, co oznacza wzrost poparcia dla PSL o 1 punkt proc. oraz spadek o 1 punkt proc. dla SLD w porównaniu z sondażem z poprzedniego miesiąca. Partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego uzyskała 2 proc. (bez zmian), Partia Razem uzyskała 2 proc. poparcia (wzrost o 1 punkt proc.).

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w sierpniu udział w nich zadeklarowało 69 proc. respondentów CBOS, na pewno udziału w głosowaniu nie wzięłoby 16 proc. badanych, a 15 proc. wahało się.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CBOS, PAP, PARTIE, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Mrc30 26.08.2017 09:10
Niezalogowany użytkownik Proszę jeszcze pamiętać że tego typu sondaże wykonuje się w dużych bądź średnich miastach, a tam relatywnie poparcie dla PiS jest niższe. Sondaże w 2015 roku dawały PiS 30-34% poparcia, a PiS uzyskał w wyborach 37%. Myślę że realne poparcie dla PiS może osiągać nawet 50%, bo coraz mniej ludzi na wsi popiera PSL i swój głos kieruje ku PiS.
Plusów: 1 Gość 26.08.2017 08:58
Niezalogowany użytkownik Polacy będą popierać PiS dopóty dopóki władza powstrzyma islamskich imigrantow i chroni polskie społeczenstwo przed terrorem i islamizacja. Zadnych uchodzcow z krajow muzułmanskich!
Plusów: 0 Gość 26.08.2017 05:38
Niezalogowany użytkownik poparcie dla PiSu jest wynikiem tego ,ze udalo sie PiSowi Polakom wmowic pogarde dla uchodzcy...I na tym juz PiS bedzie mial oparcie.Tylko jak wobec tego w zderzeniu z Ewangelia wyglada teraz nauka polskiego kosciola katolickiego?

wszystkie komentarze >