107,6 FM

Francja: Znaczny spadek popularności Macrona - sondaż

Popularność prezydenta Francji w sierpniu br. do rekordowo niskiego poziomu - wynika z sondażu Ifop przeprowadzonego dla czasopisma "Journal du Dimanche". Obecnie zadowolonych z niego jest zaledwie 40 proc. Francuzów a niezadowolonych 57 proc.

Jak wynika z najnowszego sondażu, w sierpniu procent niezadowolonych z prezydenta Macrona wzrósł, w porównaniu z lipcem, z 43 do 57 proc. Procent oceniających pozytywnie jego działalność wyniósł 40 proc. (spadek o 14 proc.). 3 proc. pytanych nie wyraziło żadnej opinii.

Szef państwa stracił łącznie 22 pkt. procentowe od czasu pierwszego sondażu Ifop-JDD przeprowadzonego trzy miesiące temu, bezpośrednio po wyborach.

W tym samym czasie popularność jego poprzedników - socjalisty Francois Hollande'a i prawicowca Nicolasa Sarkozy'ego - była znacznie wyższa i wynosiła odpowiednio 54 proc. i 67 proc.

Spadek popularności - według sondażu - dotyczy też premiera Edouarda Philippe'a. W porównaniu z lipcem spadła ona z 56 do 47 proc.

« 1 »
 • (wujek) Olek
  27.08.2017 14:13
  Francuzi wpadli na wyciągniętego z kapelusza młodocianego, sympatycznie wyglądającego, wykształconego i wygadanego Macron, głoszącego pociągające hasła liberté, fraternité, egalité. Zupełnie w tradycji (nied-)oświeconej rewolucji francuskiej markiza de Sade. Tylko, co te hasła dzisiaj znaczą? Wolność do czego czy od czego? Braterstwo z kim? Równość kogo i czego? Szlachetnym tym hasłom zawdzięczamy cały ludobójczy "postęp" od Vendée, przez bolszewie i narodowy socjalizm do dzisiejszego tęczowego neoliberalizmu, ww. hasła znaczą dzisiaj liberté penisa do egalité anusa i waginy, taka fraternité "nowoczesnych" en marche!
  Szczególnie polscy narodowcy powinni przyjąć do wiadomości, ze te dwa ważne im totalitaryzmy, bolszewizm i narodowy socjalizm to dwie strony tego samego (nied-)oświeconego medalu. I to nie koniec, dopóki wykolejone "Oświecenie" nie wyląduje ostatecznie na śmieciowisku historii, setki milionów jego ofiar na to czeka. Potrzebna do tego 'metanoia', nawrócenie myślenia, ponowne przyjęcie rozsądku, odwrócenie sie od absurdów jak rzekoma "równość" anusa i waginy, potrzebne chrześcijaństwo. Pan Macron & friends próbują w pocie swojego czoła temu zapobiec.
 • paulus
  27.08.2017 21:56
  ....chloptas .....dyzio marzyciel i kacper z teatru lalek...a po prawdzie niedojzaly ...maminsynek...prawdziwy cermit...w reku mis pegi....sicalapou...francjo....bo zasluzylas na lepszy los... Szczesc Boze.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama