Niemcy: Pielęgniarz podejrzany o zabicie co najmniej 84 pacjentów

dodane 28.08.2017 12:20

PAP |

Pielęgniarz Nils Hoegel, skazany przed dwoma laty za zabicie dwóch pacjentów, jest obecnie podejrzany o zamordowanie w Niemczech w latach 2000-2005 co najmniej 84 osób - poinformowali w poniedziałek śledczy zajmujący się tą sprawą.

Niemcy: Pielęgniarz podejrzany o zabicie co najmniej 84 pacjentów   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

W 2015 roku Niemiec otrzymał wyrok dożywocia za dwa morderstwa i podwójne usiłowanie zabójstwa, do których doszło w klinice w Delmenhorst koło Bremy na północnym zachodzie kraju. Hoegel robił pacjentom zastrzyki zawierające zbyt duże dawki leku na serce.

Prokuratorzy jednak już wielokrotnie mówili o swoich podejrzeniach, że mężczyzna mógł zabić dużo więcej ludzi. W ubiegłym roku ocenili, że ofiar mogło być ponad 30; mieli być to pacjenci z wielu placówek, w których pracował Hoegel.

Sprawa wyszła na jaw, gdy kolega z pracy Hoegla odkrył, że mężczyzna robił pacjentowi nieprzepisany zastrzyk. Doprowadziło to do pierwszego wyroku dla Hoegla w 2008 roku, gdy usłyszał karę 7,5 roku więzienia za usiłowanie zabójstwa.

Mężczyzna w rozmowie z psychiatrą mówił później o ok. 60 próbach zabójstw. W czasie procesu przeprosił rodziny ofiar. Tłumaczył, że zastrzyki, które robił pacjentom zazwyczaj podczas reanimacji, miały przywrócić ich do życia. Jako inny motyw zabójstw wymienił również "nudę".

W wyniku zebranych w sprawie informacji dokonano ekshumacji zwłok dawnych pacjentów z miasta Delmenhorst i pobliskiego Oldenburga.

W poniedziałek szef policji w Oldenburgu Johann Kuehme poinformował, że władze zebrały już dowody w sprawie 84 zabójstw. Dodał, że skala przestępstw może być jeszcze większa, ponieważ ciała części ofiar były kremowane.

"Liczba ta jest wyjątkowa, jedyna w historii Republiki Federalnej" Niemiec - ocenił szef zespołu śledczych Arne Schmidt. Z kolei prokurator z Oldenburga Daniela Schiereck-Bohlmann podkreśliła, że "podejrzany nie jest w stanie przypomnieć sobie każdego przypadku".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIEMCY, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, ZABÓJSTWO, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Krzysiek 28.08.2017 15:50
Niezalogowany użytkownik >>"Liczba ta jest wyjątkowa, jedyna w historii Republiki Federalnej" <<
Ale nie Niemiec - PRZYPOMNIJCIE sobie dr Josef Mengele (ur. 16 marca 1911 w Günzburgu, zm. 7 lutego 1979 w Bertiodze, Brazylia) – niemiecki lekarz, SS-Hauptsturmführer, doktor medycyny i ...
Wprawdzie mordował nie tylko Niemców, a może głównie nie Niemców - ALE był Niemcem i działał pod sztandarami PAŃSTWA niemieckiego.

wszystkie komentarze >