Papież wyznał, że przed laty korzystał z psychoanalizy

dodane 01.09.2017 12:14

PAP |

Papież Franciszek wyznał, że prawie 40 lat temu chodził do psychoanalityka; raz w tygodniu przez pół roku. Opowiedział o tym w książce, która ma się ukazać 6 września we Francji i jest zapisem rozmów, jakie przeprowadził z nim socjolog Dominique Wolton.

Papież wyznał, że przed laty korzystał z psychoanalizy   PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Wywiad-rzeka nosi tytuł "Papież Franciszek: spotkania z Dominique Woltonem; polityka i społeczeństwo". Informują o niej włoscy i zagraniczni watykaniści.

Francuski badacz spotkał się z papieżem kilkanaście razy.

Papież powiedział, że poddał się psychoanalizie, kiedy miał 42 lata. "Bardzo mi pomogła w tamtym momencie życia, w którym potrzebowałem skonsultować się, by wyjaśnić pewne rzeczy" - podkreślił.

Przypomina się, że sześć lat wcześniej ksiądz Jorge Bergoglio został w wieku 36 lat przełożonym jezuitów w Argentynie. W innych wypowiedział przyznawał, że był to dla niego bardzo trudny okres.

Na łamach 400-stronicowej książki Franciszek mówiąc o swym pontyfikacie wyjaśnił, że nie jest "profesorem", ale "duszpasterzem". Następnie dodał: "Nigdy nie sądziłem, że skończę w tej klatce, ale wewnętrznie pozostaję wolny".

W rozmowie poruszył też temat migracji. "Europa w obecnym momencie boi się, zamyka się, zamyka, zamyka" - stwierdził papież.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, NAUKA, PAP, PAPIEŻ, PSYCHOLOGIA, RÓŻNE, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 58 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 JAWA25 05.09.2017 21:40
Marks czy Engels mieli coś wspólnego z równością? któryś z nich był psychoanalitykiem? o czym fantazjujesz?
Plusów: 1 lejek 05.09.2017 18:16
Niezalogowany użytkownik Nie no, Pan Jezus żartował przecież.
Plusów: 1 Gość 05.09.2017 10:54
Niezalogowany użytkownik nazwy nie, ale wystarczy, że zmienił podejście do paru kwestii po linii pani która go oświeciła, np. że celem pana Boga jest zapewnienie wszystkim równości jak proponował Marks i Engels
Plusów: 8 Gość 04.09.2017 21:41
Niezalogowany użytkownik chyba nie rozumiem

wszystkie komentarze >