Kaja Godek: Jest duże poruszenie. Wierzę, że tym razem się uda

dodane 01.09.2017 14:48

Jarosław Dudała

Dziś ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, wykreślającej z polskiego prawa możliwość aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Mówi liderka akcji „Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek.

Kaja Godek: Jest duże poruszenie. Wierzę, że tym razem się uda   Jakub Szymczuk /FOTO GOŚĆ Kaja Godek

Jarosław Dudała: Czy wierzy pani, że tym razem się uda?

Kaja Godek: Tak, wierzę.

Po pierwsze dlatego, że widać, jak ta sprawa nabrzmiała w społeczeństwie.

Po drugie, teraz jest dobry moment, żeby to zrobić. To wynika nawet z kalendarza: to ostatni moment, bo jeśli zaczęlibyśmy za kilka miesięcy, to finał wypadłby w okresie kolejnej kampanii wyborczej i trudno byłoby o pozytywne zmiany.

Po trzecie, proponowana zmiana jest niewielka, ale ratuje wiele dzieci. Chodzi o to, żeby pomóc konkretnemu człowiekowi. Wykreślamy z ustawy jeden punkt, ale ten decydujący o 95-96 proc. przypadków legalnej aborcji w Polsce.

Czego teraz potrzeba najbardziej?

Podpisów. Czyli jasnych deklaracji, że to musi być załatwione - i to zrobione jeszcze w tej kadencji. Nie bez powodu wyborcy wysłali skrajną lewicę poza parlament. To my obywatele daliśmy posłom władzę i oni ją sprawują w naszym imieniu.

Ile podpisów chcecie zebrać?

Im więcej, tym lepiej. Jest bardzo duże poruszenie. Ludzie chcą się podpisywać, bo to jest projekt, który ma realne szanse na sukces.

Jeśli ktoś myśli, że już się podpisywał raz czy dwa pod podobnymi projektami, to niech się koniecznie podpisze raz jeszcze. Ta chwila, którą straci na podpisywanie to realna pomoc wobec nienarodzonych dzieci, warto ją poświęcić. Mandat społeczny dla projektu to bardzo silny argument w Sejmie.

Kiedy finał akcji?

Zbiórka zakończy się z końcem listopada. A Sejm będzie miał - zgodnie z prawem - trzy miesiące na zajęcie się sprawą. Patrząc realnie, decyzja zapadnie w styczniu lub w lutym przyszłego roku.

Przeczytaj też: "Zatrzymaj aborcję" - dziś rusza zbiórka podpisów

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, KAJA GODEK, ZATRZYMAJ ABORCJĘ

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Ola 20.11.2017 18:40
Niezalogowany użytkownik Ja bym dziecka nigdy nie zabila. Nie podpisalam sie bo nie mam zamiaru nikmu podawac numeru pesel i adresu. Ale na modlitwe to nie maja co liczyc. Przestala sie modlic bo to i tak nic nie daje.
Plusów: 1 Gość 04.09.2017 19:09
Niezalogowany użytkownik A co jeśli PiS wykolei sie na tej ustawie i cała reszta dobrej zmiany przepadnie gdy wróca do władzy lewacy?
Plusów: 0 TomaszL 04.09.2017 12:00
Niezalogowany użytkownik "Przypadek tzw. "dziecka Chazana" pokazał jak działają ludzie tego pokroju."

Sprawdź dokładnie czym był spowodowany ten konkretny przypadek. Od początku, a nie od końca.
Plusów: 0 TomaszL 04.09.2017 11:58
Niezalogowany użytkownik W końcu to "tylko" w obronie najbardziej pokrzywdzonych, chorych dzieci jest prowadzona akcja podpisów.
Gdyby to była choć jakaś punktowana karta lojalnościowa, albo jakaś promocja....

wszystkie komentarze >