Napad na Polaków. Są zapisy z monitoringu

dodane 02.09.2017 08:25

PAP |

Tydzień po brutalnym napadzie na polskich turystów na plaży w Rimini włoskie media opublikowały zdjęcia z kamer monitoringu, przedstawiające wizerunki poszukiwanych sprawców gwałtu i pobicia. Rozpoznał ich obywatel Peru, również przez nich zaatakowany.

Napad na Polaków. Są zapisy z monitoringu   HENRYK PRZONDZIONO /FotoGość

Prowadzący śledztwo są pewni, że ta sama czteroosobowa grupa zaatakowała zarówno młodych Polaków na plaży w dzielnicy Miramare, jak i zaraz potem Peruwiańczyka. Są to prawdopodobnie imigranci z północnej Afryki, żyjący z napaści i rozbojów oraz handlu narkotykami.

Na fotografiach, ujawnionych w nocy z piątku na sobotę, między innymi w internetowym, nocnym wydaniu dziennika "Il Messaggero", nie widać twarzy napastników i to - jak się podkreśla - stanowi główną trudność w śledztwie i próbie identyfikacji przestępców.

Mężczyzn widać od tyłu. Jeden z nich ma jasną bluzę z kapturem i całkowicie zasłoniętą twarz a dwaj czapki z daszkiem odsłaniające ich karki. Nagranie pochodzi z chwili, gdy sprawcy oddalają się z miejsca przestępstwa. Na podstawie tych wizerunków i sylwetek policja musi znaleźć napastników.

Po raz kolejny zespół z policyjnego laboratorium kryminalistycznego prowadził w piątek poszukiwania dowodów tam, gdzie doszło do napaści.

Agencja Ansa poinformowała, że mnożą się sygnały zgłaszane policji przez osoby, które widziały czteroosobową grupę w rejonie dzielnicy Miramare i pobliskiej miejscowości Riccione, zarówno w dniach poprzedzających noc podwójnego ataku, jak i później. Każdy z tych sygnałów jest weryfikowany, chociaż - jak dodała agencja - niemal pewne jest, że poszukiwany gang opuścił już Rimini.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, RIMINI, WŁOCHY, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 JAWA25 02.09.2017 11:19
http://gosc.pl/doc/4152927.Para-pokrzywdzonych-w-Rimini-apeluje-o-uszanowanie-prywatnosci
Plusów: 9 Gość 02.09.2017 10:55
Niezalogowany użytkownik Włosi nie złapią tych bandytow bo Italia już zislamizowana- łatwo sie ukryją wśród braci w Allahu. A poza tym gwałt to w Europie takie swojskie coraz mniejszej rangi wykroczenie.
Plusów: 8 Gość 02.09.2017 10:54
Niezalogowany użytkownik Jak Niemcy I Francja będà naciskać na Polskę na przyjmowanie uchodźcow, to zadać im pytanie co do tej pory zrobili żeby wyselekcjonować z tej grupy zwykłych bandziorów I ilu takich deportowali z powrotem do ich krajów??? Włosi przyznali że ten gang był znany policji, ale palcem nie kiwnęli żeby coś z tym zrobić bo się bojà Uni Europejskiej.

wszystkie komentarze >