Sobota młodych w żywieckim amfiteatrze

dodane 08.09.2017 11:30

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Amfiteatr pod Grojcem znów stanie się miejscem spotkania dzieci i młodzieży z grup i wspólnot parafialnych całej diecezji podczas uroczystej inauguracji roku formacyjnego. Wielkie święto - w sobotę 9 września.

Sobota młodych w żywieckim amfiteatrze   Urszula Rogólska /Foto Gość Młodzi ze wspólnot całej diecezji znów spotkają się w Żywcu

Żywiecki amfiteatr będzie gościł uczestników inauguracji roku formacyjnego 2017/2018 wspólnot dziecięcych i młodzieżowych w sobotę 9 września już po raz czwarty. Od 9.00 grupy będą mogły się zarejestrować w punktach przy wejściu do obiektu. O 10.00 uczestnicy będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Główny punkt spotkania - Eucharystia, rozpocznie się o 10.30. Będzie jej przewodniczył biskup Roman Pindel.

Po Mszy św. przewidziano czas na Agapę, natomiast o 12.30 rozpocznie się koncert ewangelizacyjny zespołu Mate.O/TU. Zakończenie - około 14.00

Na inaugurację, która odbędzie się w jubileuszowym roku 25-lecia diecezji, zaproszeni są młodzi członkowie wszystkich wspólnot dziecięcych i młodzieżowych, spotykających się w parafiach diecezji, razem z opiekunami i duszpasterzami.

Żywieckie spotkanie rozpocznie także przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą od 22 do 27 stycznia 2019 w Panamie - kolejna inauguracja roku formacyjnego w 2018 r. przypadnie na cztery miesiące przed nimi.

Najprawdopodobniej w panamskim świętowaniu weźmie udział znacznie mniejsza reprezentacja młodych diecezjan bielsko-żywieckich niż w ubiegłorocznych ŚDM w Krakowie. Nie oznacza to jednak, że nie będą mieli oni możliwości świętowania! Duszpasterze młodzieży już dziś myślą o planach zorganizowania "Panamy w Bielsku".

Relację z tegorocznej inauguracji - tekst i zdjęcia - znajdziecie TUTAJ.

A jak było w poprzednich latach we wrześniu w amfiteatrze pod Grojcem, możecie przeczytać i zobaczyć tutaj:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AMFITEATR, AMFITEATR POD GROJCEM, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, INAUGURACJA, INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO, MŁODZIEŻ, ŻYWIEC

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.