"Deklarujemy współpracę z prezydentem ws. projektów ustaw o SN i KRS"

dodane 13.09.2017 16:21

PAP |

Deklarujemy współpracę i jesteśmy otwarci na rozmowy; prezydent zapewnił, że gwarantuje jakość procesu legislacyjnego i samych projektów ustaw o SN i KRS - mówił w środę po spotkaniu z Andrzejem Dudą lider PO Grzegorz Schetyna.

"Deklarujemy współpracę z prezydentem ws. projektów ustaw o SN i KRS"   PAP/Jakub Kamiński Poseł PO Borys Budka (P), przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (C) i przewodniczący KP PO Sławomir Neumann (L) podczas konferencji prasowej

"Usłyszeliśmy, że pan prezydent Andrzej Duda gwarantuje jakość tego procesu i tych projektów; jeżeli praca legislacyjna w Sejmie pójdzie w taką stronę, z jaką mieliśmy do czynienia przy ostatnich projektach, które zakończyły się wetem, powtórnie jest w stanie później także te ustawy zawetować" - powiedział lider PO.

Dodał, że jego ugrupowanie "deklaruje współpracę". "Jesteśmy otwarci na rozmowy i te projekty, ale też bardzo wyraźnie mówiliśmy - to nie może być tak, że ulegnie zmianie tylko filozofia czy tylko te zapisy twarde, które dawały taką ogromną władzę ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu. Nie zaakceptujemy takiego scenariusza i takiej możliwości, w której te same uprawnienia będzie miał prezydent" - wskazał Schetyna.

"Jako dobrą monetę przyjęliśmy słowa wypowiedziane przez pana prezydenta, że rozumie i widzi, że projekty proponowane przez prokuratora generalnego były niezgodne z konstytucją, i nie dopuści do tego, by po raz kolejny minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro próbował niezgodnie z konstytucją zawłaszczać kolejne elementy władzy w Polsce" - mówił z kolei b. minister sprawiedliwości, wiceszef PO Borys Budka.

Dodał, że dla PO "najważniejsze jest zachowanie niezależności i odrębności władzy sądowniczej od władzy wykonawczej" i, że chodzi o "niezależność zarówno od ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego jak i prezydenta".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, PAP, PARTIE, PO, PREZYDENT, SĄDOWNICTWO

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 16.09.2017 21:32
Niezalogowany użytkownik Prezydent RP nie powinien współpracować z PO, Nowoczesną czy SLD bo to zdrajcy, którzy donoszą do Unii na naszą ojczyznę.
Plusów: 4 Gość 13.09.2017 18:40
Niezalogowany użytkownik PO i współpraca.... he,he.... jak to powiadają: "Koń by się uśmiał". Przecież oni tylko znają jedną metodę współpracy: ulica i zagranica.

wszystkie komentarze >