YT zablokował anglojęzyczną wersję świetnego filmiku IPN pt. "Unconquered"

dodane 23.09.2017 17:48

Jarosław Dudała

Anglojęzyczna wersja świetnego filmiku IPN pt. "Unconquered" (Niezwyciężeni), opowiadającego o walce Polaków o wolność, została zablokowana przez YouTube. Został już jednak przywrócona.

YT zablokował anglojęzyczną wersję świetnego filmiku IPN pt. "Unconquered"   YT Komunikat o zablokowaniu filmu

Powodem były "roszczenia dotyczące praw autorskich", zgłoszone przez użytkownika "Jan Kołowski".

Zablokowanie filmu oznaczało dużą stratę, bo 4-minutowy, efektowny klip podobał się za granicą. Jego narratorem był znakomity aktor Sean Bean. Film kończą słowa gen. Witolda Urbanowicza, dowódcy słynnego Dywizjonu 303: "Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy". Przygotowali go wspólnie: IPN, studio kreatywne Fish Ladder i firma Juice.

IPNtvPL IPNtv: Niezwyciężeni

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Jarek 26.09.2017 14:17
Niezalogowany użytkownik Ale skoro przywrocili to widocznie nie łamał praw. Procedura jest więc wadliwa.
Plusów: 1 LazC 25.09.2017 13:19
Powtórzę to, co napisałem pod innym komentarzem. Nie o to chodzi. Chodzi o wiarygodność domniemanej procedury. Filmik został opublikowany na oficjalnym kanale IPNu na YT (nie ma stwierdzonej oficjalności, ale IP zawiera do niego linki na swojej stronie, a linki są fundamentem oceny ruchu w sieci, zwłaszcza linki własne). I jakiekolwiek zgłoszenie o prawa autorskie było powodem do czasowego zablokowania filmiku. Powiedz sam, czy jeśli dzisiaj zgłoszę o naruszenie praw autorskich trailer jakiegoś filmu na oficjalnym kanale Warner Bros, to "procedury" YT z marszu zablokują ten trailer.
Plusów: 1 LazC 25.09.2017 13:18
Nie o to chodzi. Chodzi o wiarygodność domniemanej procedury. Filmik został opublikowany na oficjalnym kanale IPNu na YT (nie ma stwierdzonej oficjalności, ale IP zawiera do niego linki na swojej stronie, a linki są fundamentem oceny ruchu w sieci, zwłaszcza linki własne). I jakiekolwiek zgłoszenie o prawa autorskie było powodem do czasowego zablokowania filmiku. Powiedz sam, czy jeśli dzisiaj zgłoszę o naruszenie praw autorskich trailer jakiegoś filmu na oficjalnym kanale Warner Bros, to "procedury" YT z marszu zablokują ten trailer.
Plusów: 0 LazC 25.09.2017 13:13
Polecam przeczytać podtytuł artykułu: "(...) Został[a] już jednak przywrócona."

wszystkie komentarze >