Timmermans: Przestudiujemy dokładnie propozycje przedstawione dziś przez prezydenta Dudę

dodane 25.09.2017 15:08

PAP |

Z satysfakcją przyjmuję gotowość strony polskiej do dialogu - powiedział w poniedziałek wiceszef KE Frans Timmermans po spotkaniu Rady UE w Brukseli. Omawiano na nim m.in. sytuację w polskim sądownictwie w świetle trwającej procedury praworządności.

Timmermans: Przestudiujemy dokładnie propozycje przedstawione dziś przez prezydenta Dudę   BRENDAN MCDERMID/ REUTERS / FORUM Frans Timmermans

"Mam nadzieję, że będę mógł zaprosić ministrów (Zbigniewa) Ziobrę i (Witolda) Waszczykowskiego lub pojechać do Warszawy, by ten dialog prowadzić" - dodał Timmermans.

"Przestudiujemy dokładnie propozycje przedstawione dziś przez prezydenta (Andrzeja) Dudę - powiedział wiceprzewodniczący KE - Po zanalizowaniu, przedstawimy nasze komentarze".

Timmermans podkreślił ponadto, że gotowość polskiej strony do dialogu to dobra wiadomość, którą z zadowoleniem przyjęli wszyscy uczestnicy spotkania. Zastrzegł jednak, że zgodzili się oni, że rządy prawa to nie opcja, a obowiązek.

"To nie coś, w kwestii czego można się rozmyślić. To fundament europejskiej współpracy. Rządy prawa to nie sprawa pomiędzy Komisją i państwem członkowskim. To dotyczy nas wszystkich: każdej instytucji, każdego kraju i każdego obywatela z osobna. Jeśli rządy prawa nie działają należycie, to wspólny rynek też nie działa należycie. Dotyka to wszystkich" - mówił wiceszef Komisji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KE, ORGANIZACJE, PAP, PRAWO, SĄDOWNICTWO, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 obywatel 26.09.2017 15:46
Niezalogowany użytkownik Kim jest ten gość, że kontroluje naszego prezydenta?
Plusów: 4 gosc 26.09.2017 11:00
Niezalogowany użytkownik Tego pana nikt o zdanie nie pyta.
Plusów: 7 Gość 26.09.2017 09:25
Niezalogowany użytkownik Widzicie kochane dzieci tak wygląda komunizm: Pan z dalekiego i obcego kraju zmusza inny kraj by postępował zgodnie z interesem tego obcego kraju (albo związku vide ZSRR) a nie swoim.
Plusów: 12 Gość 25.09.2017 17:29
Niezalogowany użytkownik A tobie Timmermans nic do tych propozycji, niezależnie od tego jakie by one nie były. Twoje zdanie w tym temacie też nikogo poza targowicą tutaj nie interesuje.

wszystkie komentarze >