W sklepach koło Watykanu skonfiskowano 700 tys. dewocjonaliów i pamiątek

dodane 30.09.2017 14:27

PAP |

Ponad 700 tysięcy różańców, obrazków z wizerunkami świętych, dewocjonaliów i pamiątek dla turystów skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa w czterech sklepach koło Watykanu - podały w sobotę media. Wartość tych artykułów oszacowano na 1,5 mln euro.

W sklepach koło Watykanu skonfiskowano 700 tys. dewocjonaliów i pamiątek   Roman Koszowski /foto gość

W czasie operacji pod kryptonimem "Mury Watykańskie" skonfiskowane zostały artykuły, które - jak wyjaśniono - nie spełniały minimalnych norm bezpieczeństwa, obowiązujących w Unii Europejskiej i były pozbawione podstawowych informacji o miejscu produkcji. Oprócz dewocjonaliów ze sprzedaży wycofane zostały też magnesy, popielniczki i inne pamiątkowe artykuły masowo kupowane przez turystów.

Kilku właścicielom sklepów, Włochom i Chińczykom, postawiono zarzuty naruszenia przepisów kodeksu ochrony konsumenta i wymierzono kary w łącznej wysokości 10 tysięcy euro.

Gwardia Finansowa wyjaśniła, że akcja ta została przeprowadzona w ramach prowadzonych przez nią działań, mających na celu zwalczanie oszustw ze szkodą dla pielgrzymów i turystów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DETAL, HANDEL, PAP, POLICJA, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 Judyta 01.10.2017 08:54
Niezalogowany użytkownik Dobry chrześcijanin NIE OSZUKUJE- oszustwa fiskusa jest takim samym oszustwem, jak oszustwo bliźniego, niezależnie od tego, czy sprzedaje się różańce czy aspirynę.
Plusów: 17 Gość 30.09.2017 17:45
Niezalogowany użytkownik Wiem z doświadczenia że takie pamiątki mogą być wykonane z toksycznych materiałów. Prym wiodą w tym Chiny . Dlatego przy produkcji powinny być zachowane wszelkie normy jakości . Certyfikaty są gwarancja jakości.
Plusów: 17 Gość 30.09.2017 15:46
Niezalogowany użytkownik Od kiedy i dla kogo różańce, obrazy i dewocjonalia są niebezpieczne? Chyba tylko i wyłącznie dla diabła...
Plusów: 17 Krzysiek 30.09.2017 14:50
Niezalogowany użytkownik Ale ściema.
".. działań, mających na celu zwalczanie oszustw ze szkodą dla pielgrzymów i turystów"
czytaj:
ze szkodą dla fiskusa.

wszystkie komentarze >

Reklama