Rośnie liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w Las Vegas

dodane 03.10.2017 06:30

PAP |

W domu sprawcy masakry w Las Vegas znaleziono broń palną, materiały wybuchowe i amunicję - poinformowała w poniedziałek po południu czasu lokalnego miejscowa policja. Według najnowszego bilansu liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny wzrosła do 59.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w Las Vegas   PAP/EPA/LARRY W. SMITH Minuta ciszy podczas meczu na stadionie Arrowhead w Kansas City

Szeryf Joseph Lombardo poinformował na konferencji prasowej, że w domu Stephena Paddocka w miejscowości Mesquite, położonej 120 km od Las Vegas, policja znalazła 18 sztuk broni palnej, materiały wybuchowe i tysiące sztuk amunicji, a także urządzenia elektroniczne, które są teraz badane.

W samochodzie Paddocka odkryto znaczną ilość azotanu amonu, który może być wykorzystany do budowy ładunków wybuchowych.

W pokoju hotelowym, z którego 64-letni Stephen Paddock strzelał do uczestników koncertu, znaleziono co najmniej 17 sztuk broni.

Szeryf Lombardo poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w Las Vegas wzrosła do 59. Rannych jest 527 osób.

Sprawca strzelał z 32. piętra hotelu Mandalay Bay, w pobliżu którego pod gołym niebem odbywał się koncert w ramach festiwalu muzyki country Route 91 Harvest, na który przyszło ok. 22 tys. osób. Ludzie uciekali w panice, w niektórych przypadkach tratując się wzajemnie.

Napastnik popełnił samobójstwo. Policja szybko ustaliła jego tożsamość. Paddock najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Dotychczas nie podano żadnych informacji o motywach jego działania.

Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS), ale FBI poinformowało, że nie wykryło dotąd żadnych powiązań między sprawcą strzelaniny w Las Vegas a którąś z międzynarodowych organizacji terrorystycznych, a CIA oświadczyła, że wie o deklaracji IS, lecz przestrzegła przed wyciąganiem pochopnych wniosków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLICJA, PRZESTĘPCZOŚĆ, USA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 04.10.2017 09:28
Niezalogowany użytkownik No właśnie widać, jak czują się bezpieczni...
Plusów: 0 Piotr 03.10.2017 11:37
Niezalogowany użytkownik W USA nie było żadnej wojny domowej od wojny secesyjnej, żadnego zamachu stanu (mimo zamachów na prezydentów), żadnej "rewolucji". Może dlatego, że obywatele mają broń i czują się bezpieczni?
Plusów: 0 Gość1212 03.10.2017 11:31
Niezalogowany użytkownik Do "fidela". Od czasów Wojny Secesyjnej, żaden komuch ani nazista nie odebrał władzy Amerykanom, bo są uzbrojeni po zęby. A Norwegia nie zezwala na karabiny maszynowe, a niejaki breivik i tak wymordował więcej ludzi.
Plusów: 5 Fidel Castro 03.10.2017 08:15
Niezalogowany użytkownik Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego prawo w USA zezwala na sprzedaż każdemu karabinu maszynowego ? Rozumiem iż do samoobrony.Tylko dlaczego mają być dyskryminowani ci którzy czują potrzebę zakupu moździeża lub min przeciwpiechotnych ?

wszystkie komentarze >